W tym eleganckim salonie lustra zostosowano z rozmachem, m.in. jako wykończenie fragmentów ścian i obudowy. Projekt: Katarzyna Uszok. Fot. Bartosz Jarosz

Zobacz galerię [8 zdjęć]

W tym eleganckim salonie lustra zostosowano z rozmachem, m.in. jako wykończenie fragmentów ścian i obudowy. Projekt: Katarzyna Uszok. Fot. Bartosz Jarosz
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Anna Usakiewicz
04 kwi 2016 11:53

Lustra w salonie: tak optycznie powiększysz wnętrze

Jak powiększyć optycznie mały salon? Jednym z najlepszych trików dekoratorskich są lustra. Potrafią zdziałać cuda!

Właściciele mieszkań w bloku, zwłaszcza kawalerek często muszą zmierzyć się z problemem niewielkiego metrażu salonu, na którego powierzchni niejednokrotnie trzeba zmieścić salon z jadalnią, a nawet także aneksem kuchennym. O ile wszystkie niezbędne sprzęty uda się zmieścić, o tyle wystrój salonu nie zawsze służy małemu wnętrzu. Od stylizacji, kolorów czy sposobu rozmieszczenia mebli zależy czy nasz salon będzie wydawał się jeszcze mniejszy, ciaśniejszy i nieustawny, czy – wręcz przeciwnie. Za pomocą sprawdzonych trików dekoratorskich można przynajmniej optycznie powiększyć jego metraż i dodać wizualnej przestrzeni.

Warto wiedzieć, że wszystkie powierzchnie płaskie, szklane lub lakierowane czy szkliwione, które odbijają światło pomagają uzyskać złudzenie optycznego powiększenia. Najlepsze w tej dziedzinie są lustra, które nie tylko dodają wnętrzu blasku i światła (także tego odbitego w lustrze). Jednak przed wszystkim na tyle skutecznie oszukują oko, że wnętrze wydaje się nam dwa razy większe, a poszczególne elementy przestrzeni – multiplikują się.

W salonie można zastosować lustra na kilka sposobów: od najprostszego, czyli lustra w dopasowanej ramie zawieszonego nad komodą, przez zastosowanie luster w roli okładzin ściennych czy materiałów na obudowy filarów bądź ścianek działowych. W każdym przypadku sprawią, że nasz mały salon będzie wydawał się większy, a przy tym modnie wykończony. Warto zwrócić uwagę na to, co odbija się w lustrach i umieścić je tak, aby dublowały najbardziej atrakcyjne elementy wystroju czy fragmenty przestrzeni.

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH