Studio Dobrych Rozwiązań

Dobrzemieszkaj.pl - projektowanie, aranżacja wnętrz, wystrój mieszkania

Niewielki salon został połączony z aneksem kuchennym tak, iż wygospodarowano tu miejsce także na minijadalnię. Projekt: Anna Maria Sokołowska. Fot. Bartosz Jarosz.

Niewielki salon został połączony z aneksem kuchennym tak, iż wygospodarowano tu miejsce także na minijadalnię. Projekt: Anna Maria Sokołowska. Fot. Bartosz Jarosz.
  • Autor: Urszula Tatur
  • 18 cze 2016 11:17 (aktualizacja: 18 cze 2016 11:18)

Małe mieszkanie. 12 pomysłów na salon

Jak urządzić mały salon? Zobaczcie najlepsze propozycje architektów wnętrz.

Mały salon to często duży problem aranżacyjny. Urządzając go bowiem musimy na niewielkiej przestrzeni rozplanować wszystkie niezbędne funkcje. Zadbać o komfortowe miejsce do wypoczynku, wystarczającą przestrzeń do przechowywania, a często też dodatkowo jadalnię. Nie możemy przy tym zapominać o stronie estetycznej. W naszej na nowo urządzanej strefie dziennej musi być przecież ładnie, a poszczególne meble powinny nie tylko spełniać swoje podstawowe funkcje, ale też po prostu do siebie pasować: tak by tworzyły spójną stylistycznie całość.

Dlatego wybierając meble do salonu należy dogłębnie przemyśleć, jakie funkcje ma spełniać, a co za tym idzie jakich brył będziemy potrzebować. Gdy chcemy, by nasz salon był jedynie miejscem przeznaczonym do wypoczynku, ograniczmy meble do minimum. W takim wypadku często wystarczy nam szafka RTV – uzupełniona niedużą komodą czy wiszącymi półkami.

Jeżeli zaś chcemy, by nasz salon stał się także miejscem do przechowywania – postawmy na dodatkowe regały lub witryny. W tych pierwszych ustawimy nasze ulubione książki, bądź też ukryjemy domowe sprzęty i akcesoria. Drugie posłużą nam do wyeksponowania rodzinnych pamiątek czy ulubionych bibelotów.

 

WASZE KOMENTARZE (3) + DODAJ KOMENTARZ

NEWSLETTER DOBRZEMIESZKAJ.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Dobrze Mieszkaj codziennie w Twojej skrzynce

GALERIE PROJEKTANTÓW

ARCHITEKT RADZI

W tym tygodniu na pytania czytelników portalu odpowiada:

Autorskie Studio Projektu QUBATURA