W otwartej strefie dziennej chłodna biel doskonale współgra z ciepłem drewna oraz czerwonych i pomarańczowych dodatków. Projekt: Agnieszka Żyła. Fot. Bartosz Jarosz.

Zobacz galerię [10 zdjęć]

W otwartej strefie dziennej chłodna biel doskonale współgra z ciepłem drewna oraz czerwonych i pomarańczowych dodatków. Projekt: Agnieszka Żyła. Fot. Bartosz Jarosz.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Urszula Tatur
25 paź 2015 18:59

Małe mieszkanie: jak oddzielić kuchnię od salonu

W małym mieszkaniu często decydujemy się połączyć kuchnię z salonem. Jak jednak wizualnie odgraniczyć obie przestrzenie? Zobaczcie pomysły architektów wnętrz.

W otwartej przestrzeni dziennej warto wyznaczyć symboliczną granicę między kuchnią a salonem. Jak to zrobić? Sposobów na to jest kilka.

Okładziny podłogowe

Zróżnicowane okładziny podłogowe w kuchni i salonie to dobry sposób na rozgraniczenie kuchni od salonu w otwartej strefie dziennej. Można się tu pokusić o zróżnicowanie użytych materiałów: płytki w kuchni - parkiet bądź panele w salonie, bądź też kolorystyczne: np. biel w kuchni, kolor drewna w salonie. To rozwiązanie ma tez swoją stronę praktyczną - płytki w kuchni są gwarancją utrzymania porządku.

Półścianka

Półścianka to rozwiązanie, które pozwala na znaczne zakrycie przestrzeni kuchennej, przy jednoczesnym zachowaniu otwartego charakteru strefy dziennej. To rozwiązanie wymaga jednak pewnej ingerencji w układ naszego mieszkania: nie zawsze bowiem wymurowanie półścianki jest możliwe.

Zestaw wypoczynkowy

Duża kanapa czy też nowoczesny narożnik to także doskonały sposób na optycznie oddzielenie kuchni od salonu. Wystarczy tylko ustawić nasz wypoczynek tyłem do kuchni, by stworzyć symboliczną granicę między obiema przestrzeniami.

Wyspa kuchenna

Wyspa kuchenna to modne, praktyczne i estetyczne rozwiązanie. Pełni w domu wiele pomocnych funkcji, w tym także pozwala oddzielić kuchnię od salonu, przysłaniając tę pierwszą przed oczyma osób wypoczywających w pokoju dziennym.

Stół jadalniany

Stół jadalniany to także dobry pomysł na oddzieleni kuchni od salonu. Doskonale sprawdzi się w tych wnętrzach, gdzie miejsca na dodatkową jadalnię po prostu nie ma.

 

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH