Nieduży salon urządzono w bieli i czerni. Lakierowane formy optycznie powiększają przestrzeń, turkus ożywia całość. Projekt: Marta Kilan. Fot. Bartosz Jarosz.

Zobacz galerię [15 zdjęć]

Nieduży salon urządzono w bieli i czerni. Lakierowane formy optycznie powiększają przestrzeń, turkus ożywia całość. Projekt: Marta Kilan. Fot. Bartosz Jarosz.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Urszula Tatur
12 paź 2015 15:43

Mały salon. Tak urządzają Polacy

Mały salon to nie lada wyzwanie aranżacyjne. Trudno bowiem tak rozplanować niewielką przestrzeń, by nie tylko cieszyła oko, ale była też w pełni funkcjonalna.

Mieszkania, które kupujemy w większości przypadków nie są zbyt duże. Coraz częściej też łączą przestrzeń kuchni z salonem, co dodatkowo pomniejsza metraż przeznaczony tylko i wyłącznie na strefę wypoczynkową. I choć nie jest to złe rozwiązanie, to coraz trudniej jest samodzielnie rozplanować taką powierzchnię. Musi ona bowiem w pełni zadowalać nas zarówno pod względem funkcjonalnym, jak i estetycznym. Tym bardziej, że każdego dnia wzrasta wśród nas świadomość roli dobrego designu w codziennym życiu, a co za tym idzie potrzeba mieszkania na atrakcyjnie zaaranżowanej, w pełni użytkowej przestrzeni.

Jak więc zaprojektować ładny i praktyczny salon na niewielkim metrażu? Z pomocą przyjdą architekci i projektanci wnętrz, którzy na co dzień zmagają się z tego typu pomieszczeniami. To ich pomysły zgromadziliśmy w naszej galerii. Znajdziecie tu zdjęcia mniejszych i odrobinę większych salonów, które zrobiliśmy w domach zaprojektowanych przez zaprzyjaźnionych z naszą redakcją architektów.

Niektóre z nich połączono z aneksem kuchennym, inne wraz z kuchnią i jadalnią tworzą zintegrowaną przestrzeń dzienną. Urządzone w różnych stylach, kolorach i konfiguracjach - wszystkie charakteryzują się niewielką przestrzenią użytkową, której każdy metr kwadratowy został dokładnie przemyślany i w pełni zaadaptowany.

 

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH