Urządzony w modnych szarościach salon optycznie powiększa lustrzana ściana z kominkiem. Projekt: Magdalena Smyk. Fot. Bartosz Jarosz.

Zobacz galerię [14 zdjęć]

Urządzony w modnych szarościach salon optycznie powiększa lustrzana ściana z kominkiem. Projekt: Magdalena Smyk. Fot. Bartosz Jarosz.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Urszula Tatur
27 lut 2015 08:14

Mały salon. Zobacz jak optycznie powiększyć jego przestrzeń

Jak optycznie powiększyć niewielką przestrzeń salonu? Poznajcie siedem trików, które stosują projektanci wnętrz.

Po pierwsze - połącz kuchnię z salonem

Kuchnia otwarta na salon to optymalny sposób na zagospodarowanie małego mieszkania. Połączenie obu funkcjonalnych przestrzeni zawsze zagwarantuje kilka metrów kwadratowych powierzchni użytkowej więcej. Doskonale sprawdzi się również w dużych mieszkaniach.

Po drugie - lustra

Szklane tafle, które często zawieszamy tylko i wyłącznie, by móc sprawdzić, czy wyglądamy dobrze, potrafią zdziałać cuda w naszych wnętrzach. To jeden z najprostszych, a przy tym najtańszych sposobów na optyczne powiększenie także salonu. Lustra bowiem doskonale multiplikują przestrzeń, a odpowiednio zawieszone mogą stwarzać efekty przechodzące najśmielsze oczekiwania.

Po trzecie - lustrzane fronty

Lustra to także doskonały pomysł na fronty naszych szaf. W tej roli nie tylko optycznie powiększą przestrzeń, ale też elegancko ozdobią tradycyjną szafę, która w salonie nie zawsze jest meblem pożądanym.

Po czwarte - lakierowane powierzchnie

Także lakierowane na wysoki połysk fronty szafek optycznie powiększają naszą przestrzeń. Zwłaszcza, gdy wybierzemy jasną kolorystykę. Pięknie odbijają one światło, czyniąc nasz salon jasnym i świetlistym.

Po piąte - jasna kolorystyka

Nie jest tajemnicą, że jasne kolory we wnętrzach doskonale powiększają przestrzeń. W tej roli sprawdzają się wszelkie barwy o jasnej tonacji. Decydując się więc na taką kolorystykę, warto sięgnąć po modne szarości, uniwersalna biel bądź tradycyjne beże.

Po szóste - fototapety z motywem głębi

Fototapety z motywem głębi to dość nowatorski sposób na optyczne powiększenie przestrzeni naszego salonu. Jednakże ilość dostępnych na rynku wzorów czy motywów stwarza nieograniczone wręcz możliwości aranżacyjne.

Po siódme - dekoracyjne fronty

Fotograficzne nadruki z motywem głębi to także doskonały sposób na dekorację frontów szaf. Podobnie jak tafle luster czy lakierowane na wysoki połysk powierzchnie idealnie zakamuflują ten mało salonowy mebel w naszej strefie dziennej.

WASZE KOMENTARZE (1)

DODAJ KOMENTARZ
  • Łukasz, 2015-03-02 21:30:08

    Spoko tekst :) Warto też zapoznać się z ogólnymi radami niezwiązanymi tylko z salonem :D

POLECAMY W SERWISACH