Wnętrza inspirowane angielskim stylem. Fot. Kaczkan

Zobacz galerię [2 zdjęć]

Wnętrza inspirowane angielskim stylem. Fot. Kaczkan
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Anna Usakiewicz
25 kwi 2017 14:28

Mieszkaj jak królowa - wnętrza inspirowane angielskim stylem

Styl angielski zwykle przywodzi na myśl rodzinę królewską, arystokrację, czy choćby klasę wyższą. Skojarzenia te jednak często są nietrafione, gdyż aranżacje utrzymane w duchu dziewiętnastowiecznej Anglii nie onieśmielają ani bogactwem, ani oficjalnością. Wprost przeciwnie – są naprawdę przytulne i miłe dla oka.

Prekursorką stylu angielskiego była królowa Wiktoria, władająca Anglią w XIX wieku. Dla ówczesnej głowy państwa dom był ostoją, w której miało kwitnąć życie rodzinne, a nie jak mogło by się wydawać, reprezentacyjną posiadłością. Aby ocieplić królewskie wnętrza, królowa Wiktoria postanowiła zatem wypełnić pomieszczenia wyjątkowymi dekoracjami, wprowadzającymi do nich nastrojową atmosferę. Natomiast ze współczesnymi stylizacjami inspirowanymi XIX - wieczną Anglią komponują się podłogi drewniane ułożone we wzór jodełki. Parkiet tego typu posiada w swoim asortymencie firma Kaczkan.

Podróże w czasie są możliwe!

Wystrój wnętrz zaaranżowanych w duchu XIX – wiecznej Anglii często jest eklektyczny, przez co sprawia wrażenie, jakby rodzina od wielu lat zajmowała się jego urządzaniem, stale wzbogacając go w nowe elementy. Tło angielskich aranżacji zwykle utrzymane jest w jasnych kolorach, natomiast podłoga wyłożona jest drewnem. Parkiet w tego typu wnętrzach stanowi bardzo ważny punkt aranżacyjny, nadający przestrzeni majestatycznego, ale jednocześnie ciepłego charakteru, dlatego należy wykonać go z materiałów odznaczających się dostojnym wyglądem, a zarazem jak najwyższą jakością. W tej roli doskonale sprawdzą się podłogi firmy Kaczkan ułożone we wzór jodełki. Klepki oferowane przez firmę Kaczkan dostępne są w szerokiej gamie kolorystycznej lakierów UV z linii Colours of the World lub w wykończeniu olejami naturalnymi z serii Colours of the Nature. Niezwykle ważne w pomieszczeniach inspirowanych XIX – wieczną Anglią są także antyki, stylizowane meble, najczęściej drewniane, wnoszące do pomieszczenia sentymentalny charakter oraz wygodne meble wypoczynkowe pokryte welurową tapicerką i wyłożone miękkimi poduszkami. Ukoronowaniem aranżacji rodem z posiadłości królowej Wiktorii jest wyeksponowana porcelanowa zastawa, zdobne żyrandole, rodzinne fotografie sprzed lat oraz pamiątkowe bibeloty zbierane przez pokolenia.

Rozwiązanie na wieki

W angielskich wnętrzach niezwykle ważne jest poczucie ciepła oraz przytulności. Aranżacje inspirowane domem królowej nie mogą jednak zostać pozbawione eleganckich akcentów. W tym celu warto wprowadzić do nich szykowne, aczkolwiek niezwykle lekkie podłogi ułożone we wzór jodełki. Dzięki przycięciu klepek pod odpowiednim kątem, deski uzyskują interesującą, zygzakowatą strukturę. Aby dodatkowo uwspółcześnić pomieszczenia inspirowane domem królowej Wiktorii, warto postawić w nich na dużo bieli. Ściany, meble oraz dekoracje w tym odcieniu wprowadzą do stylizacji powiew lekkości, prezentując się harmonijnie, a zarazem niezwykle szykownie.
Tak jak styl angielski nieustannie zachwyca od XIX wieku, tak i podłogi Kaczkan wyróżniają się niesamowitą trwałością. Jeśli cenicie sobie zatem wnętrza pełne dobrego smaku, a przy tym odznaczające się ponadczasowością oraz wysoką jakością zastosowanych materiałów, postawicie na stylizacje powstałe z inspiracji posiadłością królowej Wiktorii.

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH