Beże i brązy to zestawienie bezpieczne i ponadczasowe. Fot. Benjamin Moore.

Zobacz galerię [15 zdjęć]

Beże i brązy to zestawienie bezpieczne i ponadczasowe. Fot. Benjamin Moore.
 • Facebook
 • Twitter
 • Pinterest
Autor: Justyna Łotowska
13 sie 2014 08:39

Modne kolory: ściany w barwach ziemi. 15 pomysłów

Beże, brązy, szarości, remy - paleta kolorów ziemi świetnie się sprawdzi w każdym wnętrzu. Zobaczcie, jakie propozycje kolorystyczne przygotowali producenci farb. Może znajdziecie wśród nich tę idealną do waszego domu?

Kolory ziemi kojarzą się z bezpieczeństwem, pięknem, relaksem. Z łatwością wśród nich wypoczniemy i wyciszymy emocje. Ponadto sprawdzą się praktycznie w każdym otoczeniu - dlatego to kolory tradycyjnie najchętniej wybierane przez Polaków jako barwy ścian. 

Odnajdziemy wśród nich zarówno jasne tonacje, jak i głębokie nasycone barwy, warto przy tym pamiętać, że jasne kolory optycznie powiększają pomieszczenie, odwrotnie niż ciemne, które je zmniejszają. Aby osiągnąć lepszy efekt, warto neutralne kolory zestawić z soczystym akcentem. Może to być zieleń w odcieniu mięty, soczystego jabłka lub butelkowym, może być hiszpańska czerwień lub nawet odważny pomarańcz, dobrze sprawdzą się również odcienie niebieskiego. 

 • Zalety kolorów neutralnych

  Odcienie beżu to jedna z najczęściej wybieranych kolorystyk w mieszkaniach. Neutralny charakter beżu sprawia, że nie wpływa on negatywnie na naszą psychikę, pozwala skupić się na pracy czy nauce, a jednocześnie sprzyja odpoczynkowi. Dzięki temu dobrze sprawdzi się niemal w każdym pomieszczeniu. Warto też zauważyć, że jasny beż to świetna alternatywa dla zbyt chłodniej, klasycznej beli – jeśli dodatkowo zestawimy go z ciemnymi meblami, uzyskamy wizualny efekt białego, a zarazem ciepłego wnętrza. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, aby połączyć beżowy np. z oliwkowym lub turkusowym. Takie zestawienia barw okażą się bardzo przyjemne, a zarazem orzeźwiające. Wszystko po prostu zależy od naszej wyobraźni 
  Mariusz Szubert, manager marki Malfarb.

WASZE KOMENTARZE (4)

DODAJ KOMENTARZ
 • i-budowlany.pl, 2014-09-30 00:17:41

  Do takich beżowych ścian, bardziej pasowałaby jasna podłoga, niż tak ciemna jak na 1. zdjęciu.
 • Monika, 2014-09-29 14:41:29

  A mnie się właśnie bardzo podoba taki kolor na ścianach jak jest na zdj nr 1. Sama mam w sypialni podobny - kwiat pustyni. Do tego jest ciemna podłoga i białe meble oraz dodatki. Każdy lubi inne barwy, mnie takie spokojne i dostojne bardzo wyciszają.
 • Olga, 2014-09-28 18:18:12

  brązowy kolor ścian i jakiś wiszący landszaft? Okropne, to zupełnie nie w moim stylu.
 • goshka, 2014-08-18 13:22:55

  wyjątkowo brzydkie wnętrza...

POLECAMY W SERWISACH