Studio Dobrych Rozwiązań

Dobrzemieszkaj.pl - projektowanie, aranżacja wnętrz, wystrój mieszkania

Beże i brązy to zestawienie bezpieczne i ponadczasowe. Fot. Benjamin Moore.

Beże i brązy to zestawienie bezpieczne i ponadczasowe. Fot. Benjamin Moore.
  • Autor: Justyna Łotowska
  • 13 sie 2014 08:39 (aktualizacja: 22 sie 2014 09:10)

Modne kolory: ściany w barwach ziemi. 15 pomysłów

Beże, brązy, szarości, remy - paleta kolorów ziemi świetnie się sprawdzi w każdym wnętrzu. Zobaczcie, jakie propozycje kolorystyczne przygotowali producenci farb. Może znajdziecie wśród nich tę idealną do waszego domu?

Kolory ziemi kojarzą się z bezpieczeństwem, pięknem, relaksem. Z łatwością wśród nich wypoczniemy i wyciszymy emocje. Ponadto sprawdzą się praktycznie w każdym otoczeniu - dlatego to kolory tradycyjnie najchętniej wybierane przez Polaków jako barwy ścian. 

Odnajdziemy wśród nich zarówno jasne tonacje, jak i głębokie nasycone barwy, warto przy tym pamiętać, że jasne kolory optycznie powiększają pomieszczenie, odwrotnie niż ciemne, które je zmniejszają. Aby osiągnąć lepszy efekt, warto neutralne kolory zestawić z soczystym akcentem. Może to być zieleń w odcieniu mięty, soczystego jabłka lub butelkowym, może być hiszpańska czerwień lub nawet odważny pomarańcz, dobrze sprawdzą się również odcienie niebieskiego. 

  • Zalety kolorów neutralnych

    Odcienie beżu to jedna z najczęściej wybieranych kolorystyk w mieszkaniach. Neutralny charakter beżu sprawia, że nie wpływa on negatywnie na naszą psychikę, pozwala skupić się na pracy czy nauce, a jednocześnie sprzyja odpoczynkowi. Dzięki temu dobrze sprawdzi się niemal w każdym pomieszczeniu. Warto też zauważyć, że jasny beż to świetna alternatywa dla zbyt chłodniej, klasycznej beli – jeśli dodatkowo zestawimy go z ciemnymi meblami, uzyskamy wizualny efekt białego, a zarazem ciepłego wnętrza. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, aby połączyć beżowy np. z oliwkowym lub turkusowym. Takie zestawienia barw okażą się bardzo przyjemne, a zarazem orzeźwiające. Wszystko po prostu zależy od naszej wyobraźni 
    Mariusz Szubert, manager marki Malfarb.

WASZE KOMENTARZE (4) + DODAJ KOMENTARZ

NEWSLETTER DOBRZEMIESZKAJ.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Dobrze Mieszkaj codziennie w Twojej skrzynce

GALERIE PROJEKTANTÓW

ARCHITEKT RADZI

W tym tygodniu na pytania czytelników portalu odpowiada:

Autorskie Studio Projektu QUBATURA