Sześciokąty i łaczenie kolorów to najnowszy trend. Kolekcja Origami firmy Peronda. Fot. Peronda

Zobacz galerię [18 zdjęć]

Sześciokąty i łaczenie kolorów to najnowszy trend. Kolekcja Origami firmy Peronda. Fot. Peronda
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Katarzyna Masłowska
16 marz 2017 09:31

Modne płytki ceramiczne: 18 wnętrz z piękną podłogą

Płytki ceramiczne na podłodze w salonie są piękne i praktyczne. Oferowane bogactwo wzorów, kolorów i formatów każdemu pozwolą wybrać coś dla siebie.

Najnowsze trendy to płytki z wypukłą strukturą, nadrukami cyfrowymi, imitujące drewno lub tkaninę. Hitem są płytki postarzane. Pojawiają się również ciekawe propozycje formatów i kształtów – modne będą sześciokąty i duże formaty. Jednak wielu producentów przywraca do łask małe formaty i łączenie różnych materiałów i kolorów.

Przede wszystkim praktyczne 

Miłośnicy płytek w salonie chwalą je za funkcjonalność i estetykę. Faktycznie, wnętrze z płytkami będzie bardzo łatwe do utrzymania w czystości. Pod warunkiem, że wybierzemy odpowiednie płytki.

Pamiętajmy, że gres nieszkliwiony czy płytki z kamienia naturalnego będą wymagały impregnacji, która zabezpieczy ich powierzchnię przed wnikaniem brudu w strukturę i nieestetycznymi przebarwieniami. Wszystkie inne typy płytek nie będą wymagały aż takiej ostrożności.

Duże formaty

Współcześnie projektowane salony mają średnio powierzchnię od 20 do 30 metrów kwadratowych. Dlatego na takiej płaszczyźnie pięknie wyglądają duże formaty płytek – kwadratowe lub prostokątne.

W dodatku, jeśli ułożymy je z minimalną fugą w kolorze zbliżonym do materiału bazowego, będą tworzyły jednorodną, lśniącą płaszczyznę.

Świetliste barwy, lśniące powierzchnie

Obecnie najmodniejszymi kolorami będą biel, szarość lub beż. Te odcienie wpiszą się doskonale w minimalistyczny trend urządzania wnętrz. Będą tworzyły jednorodną płaszczyznę podłogi i tworzyły wyrazisty kontrast do innych płaszczyzn, np. kontrastujących ścian. Z kolei biała podłoga, zwłaszcza w tych mniejszych salonach, powiększy optycznie przestrzeń.

Wszystkim przeciwnikom płytek w salonie naprzeciw wyszli producenci ceramiki i oferują niesamowite płytki w najróżniejszych dekorach drewna. Wtenczas zarzut o „zimnej podłodze” w salonie nie ma racji bytu. Ponadto, płytki często produkowane są w kształcie długich desek i wizualnie do złudzenia je przypominają.

 

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH