Zobacz galerię [2 zdjęć]

  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Rafał Konopka
23 lut 2016 11:26

Modne podłogi w stylu vintage

Elegancka, wzorowana na klasycznym parkiecie, niczym z paryskiej kamienicy. Albo bardziej w trendzie „eko” – tworząca efektowną mozaikę wzorów i odcieni drewna „z odzysku”. Podłoga w stylu vintage ma różne oblicza, a każde z nich to sposób na nadanie wnętrzu niebanalnego charakteru.

Postarzane, nawiązujące do stylistyki sprzed lat albo też inspirowane recyklingiem i nadawaniem starym rzeczom nowych funkcji i zastosowań. Moda na podłogi „z historią” trwa.

Ponadczasowa klasyka

Renesans przechodzą obecnie klasyczne parkiety w jodełkę. Inspirowane duchem przedwojennych kamienic, doskonale prezentują się zarówno we wnętrzach tradycyjnych, jak i tych eklektycznych, którym nadają efektowny retro sznyt. Jak jednak osiągnąć ten efekt, jeżeli nie jesteśmy posiadaczami oryginalnego parkietu? Możemy kupić nową podłogę, która swoją stylistyką nawiązywać będzie do tradycyjnych rozwiązań. Wybierzmy chociażby jasne odcienie subtelnie bielonego drewna, które  rozjaśnią i optycznie powiększą pomieszczenie.

Oryginalna mozaika

Miłośnikom bardziej awangardowych rozwiązań polecamy podłogi wyglądające jak „z odzysku”. Żeby było ciekawiej, wybieramy wzór nie jednej deski, ale wielu różnobarwnych deszczułek, tworzących efektowną mozaikę. Taka podłoga przykuwa wzrok oraz silnie narzuca styl całemu pomieszczeniu. Dzięki temu, nawet gdy reszta aranżacji pozostanie stonowana i wyciszona, wnętrze i tak będzie wyglądało wyjątkowo. 

WASZE KOMENTARZE (1)

DODAJ KOMENTARZ
  • agadys111, 2016-02-27 09:54:35

    jodełka klasyka, parkiety wracają do mody znowu, jak przeglądałam oferty z podłogami to w każdym salonie widziałam parkiety w jodełkę, ona pasuje mi najbardziej do industrialnych wnętrz.Ja mam deskę też u siebie, na parkiet sie nie zdecydowałam wolałam litą deskę.

POLECAMY W SERWISACH