Studio Dobrych Rozwiązań

Dobrzemieszkaj.pl - projektowanie, aranżacja wnętrz, wystrój mieszkania

W eleganckiej kawalerce strefę wypoczynkową wyznacza turkusowy zestaw wypoczynkowy, który na tle szarych ścian ozdobionych ażurowymi panelami w białym kolorze, prezentuje się niezwykle efektownie. Projekt Arkadiusz Grzędzicki. Fot. Adam Ościłowski, www.panadam.pl.

W eleganckiej kawalerce strefę wypoczynkową wyznacza turkusowy zestaw wypoczynkowy, który na tle szarych ścian ozdobionych ażurowymi panelami w białym kolorze, prezentuje się niezwykle efektownie. Projekt Arkadiusz Grzędzicki. Fot. Adam Ościłowski, www.panadam.pl.
  • Autor: Urszula Tatur
  • 30 lis 2014 14:50

Modne ściany w salonie - najciekawsze pomysły projektantów

Ściany w salonie nie muszą być nudne. Jak jej ozdobić? Z pomocą przyjdą kolorowe farby, tapety i fototapety oraz panele 3D.

Ściany w salonie to często ten element wystroju naszego wnętrza, którym najłatwiej jest manipulować jego nastrojem. Bowiem zmiana ich koloru czy tapety wymaga najmniejszych w zasadzie nakładów finansowych, a efekt końcowy ma największy wpływ na wygląd wykreowanej przez nas przestrzeni. Dlatego warto zdecydować się na właśnie tego typu metamorfozę naszej przestrzeni dziennej. Jak to zrobić? Do wyboru mamy tradycyjne farby i tapety, ale też bardziej nowatorskie rozwiązania jak fototapety czy panele dekoracyjne.

Najprostszym sposobem na szybką przemianę naszego salonu będzie oczywiście farba. Aby odmienić charakter strefy dziennej często wystarczy pomalować tylko jedną ze ścian na inny niż pozostałe kolor. Jaki? To zależny już tylko wyłącznie od naszych upodobań.

Na jednej ścianie bowiem każdy kolor zaprezentuje się efektownie, nie przytłaczając przy tym przestrzeni. Jednakże Ci, którzy boją się eksperymentować śmiało mogą sięgnąć po tak modne w tym roku szarości. Jedna ściana w tej barwie na pewno uczyni nasz salon modnym, nie wymagając przy tym jakichkolwiek zmian w wystroju naszego wnętrza.

Bardziej należy uważać z czerwieniami, fioletami czy też zieleniami i turkusami. Te stosowane w nadmiarze nie wszystkim przypadną do gustu, a osoby o spokojnej osobowości mogą wręcz drażnić.

Równie prostym, a przy tym niezwykle ciekawym sposobem na dekorację ściany w salonie jest tapeta bądź fototapeta. Te jednak powinny być stosowane tylko na jedną ścianę (tapeta na wszystkich ścianach pokoju jest ciągle niemodna), bowiem poprzez dodatkowy wzór mogą wprowadzać do wnętrza zbyt wiele zamieszania. Są za to bardziej efektowne niż farby, a przy tym pozwalają w pełni spersonalizować kreowana przestrzeń. Widok na Manhattan, ulubiony motyw z natury czy zdjęcie z najpiękniejszych wakacji - fototapeta daje nieograniczone wręcz możliwości aranżacyjne. Ciekawe efekty uzyskamy także dzięki zastosowaniu paneli dekoracyjnych 3D. Jak sama nazwa wskazuje dają one trójwymiarowe efekty wizualne.

 

WASZE KOMENTARZE (13) + DODAJ KOMENTARZ

NEWSLETTER DOBRZEMIESZKAJ.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Dobrze Mieszkaj codziennie w Twojej skrzynce

GALERIE PROJEKTANTÓW

ARCHITEKT RADZI

W tym tygodniu na pytania czytelników portalu odpowiada:

Autorskie Studio Projektu QUBATURA