Studio Dobrych Rozwiązań

Dobrzemieszkaj.pl - projektowanie, aranżacja wnętrz, wystrój mieszkania

Ciemne belki stropowe nadają jasnemu wnętrzu bardziej wyrazisty wygląd. Sprawiły też, że strefa dzienna stała się bardziej przytulna. Projekt: Kamila Paszkiewicz. Fot. Bartosz Jarosz.

Ciemne belki stropowe nadają jasnemu wnętrzu bardziej wyrazisty wygląd. Sprawiły też, że strefa dzienna stała się bardziej przytulna. Projekt: Kamila Paszkiewicz. Fot. Bartosz Jarosz.
  • Autor: Urszula Grynczel-Aronowicz
  • 23 lut 2015 13:43 (aktualizacja: 25 lut 2015 09:34)

Modny salon. Zobacz jak wyeksponować belki sufitowe

Drewniane belki pod sufitem nie tylko podtrzymują konstrukcję dachu, ale też pięknie wyglądają. Zobaczcie, jak można je wyeksponować.

Belki stropowe to domena mieszkań na poddaszu, jednak nie tylko. W ostatnich latach stały się one bardzo modne, w dużej mierze dlatego, że pasują praktycznie do każdej stylistyki wnętrz. Są nieodłącznym elementem aranżacji w stylu skandynawskim, podkreślają klimat wnętrz rustykalnych, są ciekawym uzupełnieniem nowoczesnego salonu, a do w pomieszczeń loftowych wprowadzają odrobinę ciepła.

O ile kilkanaście lat temu większość właścicieli decydowała się na zakrycie belek stropowych, o tyle dzisiaj specjalnie się je akcentuje. Jednym ze sposobów na wyeksponowanie belek jest pomalowanie ich ciemną farbą. Często też pozostawia się je w naturalnym kolorze drewna, impregnując jedynie odpowiednim środkiem.

Nieco bardziej subtelną aranżację uzyskamy malując belki na jasny kolor - taki sam jak sufit. Takie rozwiązanie sprawdzi się zwłaszcza w niewielkich pomieszczeniach, gdyż dzięki niemu konstrukcja będzie sprawiała wrażenie dużo lżejszej, a belki nie przytłoczą pomieszczenia.

WASZE KOMENTARZE (1) + DODAJ KOMENTARZ

NEWSLETTER DOBRZEMIESZKAJ.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Dobrze Mieszkaj codziennie w Twojej skrzynce

GALERIE PROJEKTANTÓW

ARCHITEKT RADZI

W tym tygodniu na pytania czytelników portalu odpowiada:

Autorskie Studio Projektu QUBATURA