• Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: www.dobrzemieszkaj.pl
11 sty 2009 11:13

Nie tylko dla minimalistów

Dobre rady zawsze są w cenie. Kilku architektów zgodziło się wypowiedzieć na temat wybranych faktur materiałów na przygotowanych na ściany i podłogi, które można zamieścić w nowoczesnych wnętrzach. Mamy nadzieję, że tych kilka komentarzy pozwoli wybrać czytelnikom ciekawe wzory.

„Pokładowe” wykończenie

Boheme
fot. Boheme
arch. Anna Buczny: Myślę, że ten rodzaj kafli polubią młodzi ludzie, aranżujący swoje pierwsze mieszkanie. Na pewno powinno być to wnętrze nowoczesne, pozbawione przepychu (już sama posadzka jest mocno dekoracyjna!). Łazienka, w której znajdą się podobne płytki może wyglądać interesująco, ale koniecznie w połączeniu z ciemnym drewnem. Kafle te są dość zimne w odbiorze, ciemne drewno np. palisander dobrze zrównoważy chłodny wystrój czyniąc wnętrze ciepłym i przyjaznym.
Kolor nie tylko nadziei
Green
fot. Green
arch. Arkadiusz Olszanka: Propozycja dla odważnych inwestorów, ja zastosowałbym jako dekor/wstawkę w inny materiał podłogowy gdzieś najlepiej w pokoju dziecinnym czy młodzieżowym. Ze względu na wzór nie do umieszczania na dużej powierzchni, gdyż bardzo szybko może znudzić i optycznie bardzo mocno męczy oko.

Drewno nie tylko rustykalnie

Teter
fot. Teter
arch. Arkadiusz Olszanka: Postarzana ciemna elegancka podłoga. Idealna do wnętrz w kamienicy pozwalająca zachować klimat architektury. Nadaje się do każdego pomieszczenia łącznie z łazienkami. Doskonale prezentuje się na dużych powierzchniach, wtedy efekt będzie bardziej reprezentacyjny.
Rozwiązanie zawsze aktualne
Tarkett
fot. Tarkett
arch. Anna Buczny: Jestem zwolenniczką materiałów naturalnych, wszelkie imitacje są namiastką luksusu. Podłoga o takim charakterze( dąb rustykalny) może być z powodzeniem wykonana przez dobrej klasy parkieciarza na pewno wówczas cieszyłaby nas bardziej. Podświadomie kierujemy się ku materiałom naturalnym są one bowiem dla nas cieplejsze, zdrowsze bardziej przyjazne. Oczywiście wiele zależy od naszych możliwości finansowych. Na szczęście oferta na rynku jest na tyle obszerna, że możemy z powodzeniem wybrać „ coś na miarę swoich możliwości” i niekoniecznie musi być to imitacja parkietu.
Tworzywo również do domu
Tworzywo epoksydowe
fot. Archiwum
arch. Piotr Gierałtowski: Jest to rozwiązanie bardzo zobowiązujące, ta podłoga nadaje bardzo „industrialny” charakter wnętrzu. Wymaga ona też odpowiedniego wyposażenia: najlepiej minimalistycznego. Epoksyd nadaje się do całego wnętrza mieszkalnego. Trzeba też pamiętać, że tego typu posadzka wbrew pozorom trwałości jest wrażliwa na zarysowania. Można go przygotować w salonie czy sypialni, ale też trzeba pamiętać, że jest to dosyć chłodne rozwiązanie jak na polski klimat i wcale nie musi ono sprawdzić się w naszym klimacie pogodowym. 

WASZE KOMENTARZE (2)

DODAJ KOMENTARZ
  • Ewka, 2009-05-19 14:30:05

    "pokładowe wykończenie" - w koncu cos nowego i z charakterem w tej materii !!!
  • Aby do wiosny, 2009-02-11 23:23:36

    Ta ściana z puzzli na ostatniej fotce to faktycznie chyba tylko do łazienki się nadaje, i to nie dla każdego. serce może stanąć jak się dłużej patrzy

POLECAMY W SERWISACH