Otwarta strefę dzienną urządzono w stylu loft. Telewizor zawisł na ceglanej ścianie. Projekt: Monika i Adam Bronikowscy. Fot. Bartosz Jarosz.

Zobacz galerię [18 zdjęć]

Otwarta strefę dzienną urządzono w stylu loft. Telewizor zawisł na ceglanej ścianie. Projekt: Monika i Adam Bronikowscy. Fot. Bartosz Jarosz.
 • Facebook
 • Twitter
 • Pinterest
Autor: Urszula Tatur
05 lis 2015 15:23

Nowoczesny salon. Tak urządzają Polacy

Jak urządzić nowoczesny salon? Zobaczcie jak zrobili to inni.

Salon to miejsce najbardziej reprezentacyjne w całym domu. Tu wypoczywamy, spędzamy chwile z rodziną, przyjmujemy gości. Przestrzeń ta musi więc nie tylko zapewniać nam oczekiwany komfort użytkowania, ale też być piękna, elegancka i wytworna. To wszystko sprawia, że aranżacja przestrzeni salonu staje się prawdziwym wyzwaniem. Musi być ona bowiem podporządkowana w zasadzie wszystkim funkcjom związanym z codziennym życiem jego mieszkańców.

Nowoczesny salon to otwarta przestrzeń dzienna. Jego wystrój powinien współgrać zarówno z wystrojem kuchni, jak i jadalni. Należy więc zadbać by wszystkie te strefy urządzone były w podobnej konwencji stylistycznej. Jako w pełni przemyślana i dograna do najmniejszego szczegółu przestrzeń pokój dzienny nie powinien zbyt odbiegać od wnętrzarskich trendów i modnej kolorystyki.

Nowoczesny salon to także przestrzeń otwarta w górę. Imponująca wysokość 6 metrów to coraz częściej spotykane rozwiązanie w polskich domach i apartamentach. Podwójna wysokość daje poczucie  niczym nieograniczonej przestrzeni, a niestandardowej wielkości przeszklenia sprawiają, iż mamy we wnętrzu więcej naturalnego światła.

WASZE KOMENTARZE (3)

DODAJ KOMENTARZ
 • Piotr, 2015-11-25 19:41:56

  gust gustem, każdy woli coś innego. Jednemu podoba sie Zosia innemu Małgosia wiec moim zdaniem nie ma tutaj co krytykować. Mi też srednio podba sie ta naklejka,a le to moje zdanie. Dębowa podłoga jets klasyczna i bardzo dobrze przyjmowana, wiele osób ma taką deskę u siebie, gdzie kupiłaś -syl ? jak Ci się sprawdza ?
 • Ala, 2015-11-12 09:41:53

  syl - gratuluję braku gustu
 • syl, 2015-11-11 10:54:58

  taka ściana bardziej pasowałaby mi u dziecka w pokoju, a nie w salonie, ale jak kto woli. Wolałabym mieć bardziej eleganckie wnętrze, sama mam salon klasyczny dębowa podłoga od niedawna, meble z ciemnego dębu również, stolik mały z kamiennym blatem i skórzane kanapy. Bardzo lubię takie wnętrza.

POLECAMY W SERWISACH