Pastelowa jadalnia to propozycja marki Tikkurila. Fot. Tikkurila.

Zobacz galerię [9 zdjęć]

Pastelowa jadalnia to propozycja marki Tikkurila. Fot. Tikkurila.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Justyna Łotowska
15 marz 2016 13:39

Pastelowe wnętrza. Kolorowe inspiracje na wiosnę

Rok 2016 jest na pewno rokiem kolorów! Zaczynamy wreszcie odchodzić od modnych w poprzednich sezonach szarości i częściej stawiamy na weselsze barwy. Jakie? Oczywiście pastele!

Kolory, które Panton Color Instutute, instytut wyznaczający kolorystyczne trendy także w aranżacji wnętrz, wytypował na rok 2016, to właśnie pastele: róż (Rose Quartz) oraz niebieski (Serenity). Oprócz nich w zestawieniu 10 najważniejszych kolorów sezonu 2016 znalazły się brzoskwinie (Peach Echo), granat (Snorkel Blue), przygaszony żółty (Buttercup), ożywiony „baby blue” (Limpet Shell), liliowy (Lilac Grey), zgaszone bordo (Fiesta), delikatny brąz (Iced Coffee) oraz jaskrawa zieleń (Green FLash). Czy to oznacza, że dominacja szarości i bieli wreszcie się kończy? Mamy taką nadzieję!

Nowe propozycje kolorystyczne pozwalają na dużą dowolność aranżacyjną. Łagodne pastele wnoszą do mieszkań sporą garść wiosennej świeżości, ale też spokoju. 

– Kolory na ten sezon przenoszą nas do szczęśliwego, słonecznego miejsca, gdzie śmiało możemy pokazać dowcipną stronę naszej osobowości – powiedziała Leatrice Eiseman, dyrektor wykonawcza Pantone Color Institute. 

Jak stosować we wnętrzu pastele?

Jeśli marzymy o odmianie naszego mieszkania po szarej zimie, na pewno warto pomysleć o zmianie koloru ścian. Propozycje kolorystyczne producentów farb pozwolą dobrać odcień ściany, jaki tylko sobie wymarzymy. Możemy nawet stworzyć własny odcień farby, bazując na kolorze swojej ulubionej rzeczy lub ubrania. Taką opcję w 2016 roku stworzyła marka Tikkurila - usługa Color Service umozliwia zidentyfikowanie koloru dowolnego przedmiotu niezależnie od rodzaju podloza i wskazanie odpowiadajacego mu koloru z palety producenta. 

Odważniejszy kolor możemy zastosować też na przykład tylko na jednej ścianie - barwy zaproponowane przez Panton Color Institute świetnie się łączą z tak lubianymi szarościami, bielami czy brązami. Możemy także postawić na neutralną bazę na ścianach, a "poszaleć" z dodatkami i tkaninami - propozycje producentów tkanin także stawiają w tym roku na modne pastele. Zobaczcie naszą galerię pastelowych inspiracji!

 

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH