Płytki do salonu. Kolekcja Arkon. Fot. Azuliber

Zobacz galerię [15 zdjęć]

Płytki do salonu. Kolekcja Arkon. Fot. Azuliber
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Katarzyna Masłowska
10 maj 2017 14:04

Płytki ceramiczne - ciekawe propozycje producentów

Wielkoformatowe płyty są odpowiedzią na światowe trendy z zakresu designu i wzornictwa. Teraz w gresy może być wyposażona nie tylko kuchnia i łazienka, ale i salon, sypialnia czy gabinet.

Dodatkowo produkt ten, dzięki najwyższej jakości i odporności na mróz czy wysoką temperaturę, może być stosowany na elewacjach budynków lub jako okładzina kuchennych blatów, czy mebli. Zmienia to całkowicie myślenie o tradycyjnej płytce ceramicznej.

W dzisiejszych czasach ludzie w czasie wolnym od pracy poszukują przede wszystkim wytchnienia
i spokoju. Za obecnymi potrzebami podąża również branża wnętrzarska. Dotyczy to nie tylko modnych kolorów, czy faktur, ale również wyglądu całych przestrzeni.

Płyty wielkoformatowe dostępne w wielu różnych formatach, sięgających nawet 120 x 240 cm. Przez swój rozmiar nie wymagają one wielu fug, przez co nie tworzą na ścianach i podłogach efektu „poprzecinanej” przestrzeni. Dodatkowo, występując w stonowanych barwach nawiązujących do naturalnego kamienia i surowego betonu, wprowadzają do pomieszczeń spokój i harmonię.

Płytki w salonie

Wielki rozmiar płyt to ogromne możliwości aranżacyjne oraz niepowtarzalna stylistyka doskonale sprawdzą się w salonie. To właśnie tutaj zapraszamy swoich gości, czy relaksujemy się przy dobrej lekturze. Aranżując to pomieszczenie dbamy, by było ono przede wszystkim stonowane i pozwalało się odprężyć. Teraz bez obaw możemy wielkie gresy położyć nie tylko na salonowej podłodze, ale i na ścianach, tworząc spójną przestrzeń, która prezentuje maksymalny minimalizm. 

Płytki w gabinecie

Każdy kto pracuje zdalnie w swoim domu, potrzebuje przestrzeni, która sprzyja efektywnemu myśleniu. Pokój, który przeznaczony jest do pracy umysłowej, nie może więc zawierać zbyt wielu przedmiotów czy kolorów, które odwracają uwagę. Aranżacja gabinetu z użyciem szarych płytek nada mu minimalistycznego charakteru. 

Płytki w pokoju

Dla osób, które pragną w swoim domu spotęgować wrażenie niemal jednolitej powierzchni, idealnym rozwiązaniem będą płyty w największym formacie – 120 x 240 cm. Ich wielkość gwarantuje użycie niewielkiej ilości fug i stworzenie jednolitej powierzchni, która wprowadzi do pomieszczenia spokój. 

Źródło: Ceramika Tubądzin

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH