Płytki w salonie. Kolekcja Texstyle. Fot. Azteca

Zobacz galerię [10 zdjęć]

Płytki w salonie. Kolekcja Texstyle. Fot. Azteca
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Katarzyna Masłowska
15 wrz 2017 10:40

Płytki ceramiczne: modne wzory w dużych formatach

Doskonałym uzupełnieniem nowoczesnego charakteru przestrzeni stały się wielkoformatowe płyty, dzięki którym z łatwością stworzymy eleganckie, nieco ascetyczne powierzchnie.

Nowoczesna architektura prostych form staje się coraz bardziej popularna, dlatego modernistyczne, wyrafinowane wzornictwo szturmem podbija serca inwestorów i projektantów, stanowiąc tło dla tak modnych, minimalistycznych aranżacji.

Doskonałym uzupełnieniem nowoczesnego charakteru przestrzeni stały się wielkoformatowe płyty, dzięki którym z łatwością stworzymy eleganckie, nieco ascetyczne powierzchnie do złudzenia przypominające kamień, drewno czy metal. Dziś podpowiemy, dlaczego gres jest tak doskonałym materiałem, pozwalającym na aranżację każdego, wymarzonego wnętrza.

W prostocie siła

Nowe trendy w projektowaniu wnętrz stawiają na lekkość, prostotę form i otwarte przestrzenie. Nie ważne czy będzie to wielkomiejski styl wykorzystujący fakturę betonu, czy przytulna łazienka z zastosowaniem ceramicznej deski - płytki wielkoformatowe przypadną do gustu zarówno miłośnikom industrialnych rozwiązań, jak i domowych wnętrz inspirowanych naturą.

Mocną stroną płytek o dużych formatach jest nie tylko najwyższej jakości wzornictwo, ale i jakość oraz funkcjonalność. Płyty wykonane z gresu charakteryzuje odporność na temperatury ujemne w warunkach wilgotnych, zaś będąc materiałem niskonasiąkliwym mogą być stosowane zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynków. To jeden z najtwardszych surowców dlatego też wykazuje wytrzymałość na ścieranie, szczególnie przy dużym zanieczyszczeniu. Czym jeszcze może się pochwalić?

Znacznie łatwiej o niego dbać, nie ulega plamieniu i wykazuje dużą tolerancję na środki chemiczne i mechaniczne uszkodzenia. Wybierając gres zyskujemy pewność, że nie zbiorą się na nim drobnoustroje i grzyby charakterystyczne dla kamienia czy drewnianej posadzki. Łatwo wpisać go w nawet najbardziej wymagające aranżacje, a potem utrzymać w czystości i dobrej kondycji przez długie lata. Dodatkowo, nasze kolekcje płytek gresowych nie wymagają impregnacji, są kompatybilne z systemem ogrzewania podłogowego, oraz charakteryzuje je antypoślizgowość na poziomie R9/R10 – mówi Małgorzata Winter, ekspert firmy Cerrad.

Ten zespół cech sprawia, że nadaje się do pomieszczeń trudnych, narażających płytki na szczególnie wysoką eksploatację.

Wielki format, ogromne możliwości

Linie produkcyjne płytek wielkoformatowych charakteryzuje przede wszystkim innowacyjna technologia, umożliwiająca bardzo precyzyjne wykonanie wysokiej jakości produktów.

Okładziny wielkoformatowe posiadają ogromny potencjał aranżacyjny - gładkie, niemal bezspoinowe powierzchnie, tworzące efekt jednolitej tafli, pasują do każdego wnętrza i są interesującą alternatywą dla monolitycznych blatów. Doskonale odnajdą się w przestrzeni loftowej i uzupełnią wysokie, kamienne ściany, przekraczające nawet 4,5 metra oraz duże, jasne okna, tworząc niezwykle ciekawy i zamierzony efekt braku wykończenia. Z drugiej strony staną się niezwykłym tłem dla nowoczesnych, przestronnych salonów, w których królują designerskie meble i stylowe dodatki.

Posadzki o fakturze betonu, z pozoru chłodne i niedostępne, nadają pomieszczeniu dostojnego, eleganckiego charakteru. Zarówno wyglądem jak formatem są bardzo zbliżone do surowego betonu, a jednocześnie są bardziej odporne na zabrudzenia i praktyczniejsze niż oryginał. To propozycja dla odważnych, którzy nie boją się eksperymentów, a za priorytet aranżacyjny obrali szyk i ponadczasową klasykę – podkreśla Małgorzata Winter, ekspert firmy Cerrad.

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH