Płytki podłogowe z kolekcji Rohan marki Aparici, których kształt i wzór imituje tradycyjną deskę podłogową. Fot. Aparici.

Zobacz galerię [15 zdjęć]

Płytki podłogowe z kolekcji Rohan marki Aparici, których kształt i wzór imituje tradycyjną deskę podłogową. Fot. Aparici.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Urszula Tatur
08 wrz 2015 09:12

Płytki jak drewno. 15 modnych kolekcji

Płytki ceramiczne to doskonały sposób na podłogę w salonie czy jadalni. Zalet bowiem mają wiele. Nie tylko ładnie się prezentują, ale też są niezwykle łatwe w utrzymaniu.

Płytki ceramiczne cieszą się niesłabnącą popularnością w naszych domach. Nie tylko ładnie się prezentują, ale też są niezwykle łatwe w utrzymaniu. Nie wymagają corocznej impregnacji oraz bardzo łatwo je czyścić. Nic więc dziwnego, że coraz częściej zastępują też tradycyjną, drewnianą podłogę w jadalni czy salonie. Dodatkowo zachęca do tego bogata oferta dostępnych na rynku gresów, których wzory pozwalają na bardzo modne, nowoczesne, a przy tym praktyczne aranżacje.

Raz położone cieszą przez lata, bez dodatkowej impregnacji, cyklinowania czy innych czynności konserwujących. Do tego szybko i bezproblemowo się je czyści. Nie dziwi więc fakt, że cieszą się coraz większą popularnością. I choć nie każdego do nich można przekonać, to światowa moda w aranżacji przestrzeni salonu pokazuje, że nie tak łatwo się im oprzeć.

Wśród tegorocznych nowości na rynku płytek ceramicznych dedykowanych na podłogę do salonu prym wiodą płytki imitujące naturalne materiały - kamień i drewno. Dzięki nowoczesnemu procesowymi produkcji doskonale naśladują swe pierwowzory, wizualnie oddając wszelkie walory, ale i skazy tych materiałów. Stąd każda płytka wiernie odtwarza usłojenie drewna, a nawet sęki czy pęknięcia.

Także forma płytek wiernie odwzorowuje materiały, z których tradycyjnie wykonywane były podłogi w naszych domach. Stąd płytki ceramiczne imitujące drewno przyjmują format desek podłogowych. Tak, iż nasza podłoga pokryta płytkami ceramicznymi, poza właściwościami materiału, z którego jest wykonana w zasadzie nie różni się od swego pierwowzoru.

Podążając za światowymi trendami przedstawiamy Wam 15 kolekcji płytek ceramicznych imitujących dekor drewna. Znajdziecie wśród nich zarówno takie, które imitują tradycyjną deskę podłogową, jak i te, które naśladują drewniane mozaiki, parkiety a nawet kasetony podłogowe. I tak jak te pierwsze w stu procentach odzwierciedlają format autentycznych desek, tak te drugie swobodnie bawią się formą swoich pierwowzorów.

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH