Studio Dobrych Rozwiązań

Dobrzemieszkaj.pl - projektowanie, aranżacja wnętrz, wystrój mieszkania

Kolekcja płytek podłogowych Roots marki Land Porcelanico imitujące drewno w jasnym kolorze. Fot. Land Porcelanico.

Kolekcja płytek podłogowych Roots marki Land Porcelanico imitujące drewno w jasnym kolorze. Fot. Land Porcelanico.
  • Autor: Urszula Tatur
  • 05 paź 2014 21:46 (aktualizacja: 14 paź 2014 08:28)

Płytki jak drewno. 15 najnowszych kolekcji do salonu

Jeśli masz dość pielęgnacji drewnianej podłogi, a nie chcesz rezygnować z dekoru drewna - wybierz płytki imitujące ten naturalny materiał. Są nie tylko praktyczne, ale i doskonale się prezentują.

Płytki ceramiczne na podłodze to praktyczne rozwiązanie nie tylko w kuchni czy łazience. To także doskonały sposób na podłogę w salonie, jadalni, a nawet sypialni.

Zalet bowiem mają wiele. Nie tylko ładnie się prezentują, ale też są niezwykle łatwe w utrzymaniu. Raz położone ciszą przez lata, bez dodatkowej impregnacji, cyklinowania czy innych czynności konserwujących. Do tego szybko i bezproblemowo się je czyści. Nic więc dziwnego, że cieszą się coraz większą popularnością. I choć nie każdego do nich można przekonać, to światowa moda w aranżacji przestrzeni salonu pokazuje, że nie tak łatwo się im oprzeć. Bowiem światowi producenci płytek ceramicznych z roku na rok poszerzają swoje oferty o nowe kolekcje płytek podłogowych. Co oferują w tym roku? Modne szarości, tradycyjne beże i oczywiście imitacje naturalnych materiałów – kamienia i drewna.

Podążając za światowymi trendami przedstawiamy Wam 15 kolekcji płytek ceramicznych imitujących dekor drewna. Znajdziecie wśród nich zarówno takie, które imitują tradycyjną deskę podłogową, jak i te, które naśladują drewniane mozaiki, parkiety a nawet kasetony podłogowe. I tak jak te pierwsze w stu procentach odzwierciedlają format autentycznych desek, tak te drugie swobodnie bawią się formą swoich pierwowzorów. Wszystkie jednak doskonale imitują naturalną strukturę drewna i to w różnorodnych jego odmianach i wybarwieniach. Dąb, orzech czy jesion, w macie czy połysku – na podłogowych płytkach ceramicznych prezentuje się naprawdę rewelacyjnie.

WASZE KOMENTARZE (2) + DODAJ KOMENTARZ

NEWSLETTER DOBRZEMIESZKAJ.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Dobrze Mieszkaj codziennie w Twojej skrzynce

GALERIE PROJEKTANTÓW

ARCHITEKT RADZI

W tym tygodniu na pytania czytelników portalu odpowiada:

Autorskie Studio Projektu QUBATURA