Płytki podłogowe z kolekcji Pago marki z oferty marki Ceramika Paradyż. Fot. Ceramika Paradyż.

Zobacz galerię [12 zdjęć]

Płytki podłogowe z kolekcji Pago marki z oferty marki Ceramika Paradyż. Fot. Ceramika Paradyż.
 • Facebook
 • Twitter
 • Pinterest
Autor: Urszula Tatur
15 gru 2015 14:10

Płytki jak drewno. Modne kolekcje do salonu

Płytki jak drewno to hit salonowych aranżacji. Doskonale zastąpią ten naturalny materiał, będąc przy tym odporne na uderzenia i łatwe w utrzymaniu.

Płytki ceramiczne z dekorem drewna to coraz częściej wybierana alternatywa dla tradycyjnego parkietu. Nie tylko równie ładnie się prezentują, ale też są niezwykle łatwe w utrzymaniu. Raz położone cieszą przez lata, bez dodatkowej impregnacji, cyklinowania czy innych czynności konserwujących. Nic więc dziwnego, że coraz częściej po nie sięgamy także w przestrzeni salonu. Zachęca do tego także bogata oferta dostępnych na rynku gresów, których wzory w stu procentach imitują drewno. I choć nie każdego do nich można przekonać, to światowa moda w aranżacji przestrzeni salonu pokazuje, że nie tak łatwo się im oprzeć.

Wśród tegorocznych nowości na rynku płytek ceramicznych dedykowanych na podłogę do salonu to właśnie płytki imitujące naturalne materiały - w tym drewno, wiodą prym. Dzięki nowoczesnemu procesowymi produkcji doskonale naśladują swe pierwowzory, wizualnie oddając wszelkie walory, ale i skazy tych materiałów. Stąd każda płytka wiernie odtwarza usłojenie drewna, a nawet sęki czy pęknięcia.

Także forma płytek wiernie odwzorowuje materiały, z których tradycyjnie wykonywane były podłogi w naszych domach. Wśród nich odnajdziemy zarówno takie, które imitują tradycyjną deskę podłogową, jak i te, które naśladują drewniane mozaiki, parkiety a nawet kasetony podłogowe. Niektóre z nich w stu procentach odzwierciedlają format autentycznych desek, inne swobodnie bawią się formą swoich pierwowzorów. Zawsze jednak nasza podłoga wyłożona płytkami ceramicznymi imitującymi drewno, poza właściwościami materiału, z którego jest wykonana w zasadzie nie różni się od swego pierwowzoru.

 

WASZE KOMENTARZE (3)

DODAJ KOMENTARZ
 • Gość, 2016-02-03 16:23:17

  Myślę, że tutaj akurat do tego właśnie stylu świetnie pasowałyby płyty z betonu architektonicznego. To stosunkowo nowy trend w estetyce wnętrz i na mnie osobiście zrobił piorunujące wrażenie.

 • syska, 2016-01-19 14:24:29

  Ciekawe rozwiązanie. Swego czasu myślałam nad takimi płytkami.
 • pwol, 2015-12-22 12:48:16

  Wszystko jest teraz takie nijakie. Zero kreatywności, szare białe, niezwiązane z zainteresowaniami... My nieco dłużej zbieraliśmy na mebelki, ale mamy takie, jak chcieliśmy, czyli inspirowane motoryzacją z RS Furniture.

POLECAMY W SERWISACH