Płytki podłogowe z kolekcji Rohan marki Aparici, których kształt i wzór imituje tradycyjną deskę podłogową. Fot. Aparici.

Zobacz galerię [15 zdjęć]

Płytki podłogowe z kolekcji Rohan marki Aparici, których kształt i wzór imituje tradycyjną deskę podłogową. Fot. Aparici.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Urszula Tatur
12 maj 2015 15:30

Płytki jak drewno. Nowoczesne podłogi do salonu

Do złudzenia przypominają naturalne drewno. Płytki ceramiczne imitujące ten szlachetny materiał to prawdziwy hit. Zobaczcie 15 modnych kolekcji.

Płytki ceramiczne na podłodze to praktyczne rozwiązanie nie tylko do pomieszczeń mokrych typu kuchnia czy łazienka. To także doskonały sposób na podłogę w salonie, jadalni, a nawet sypialni. Zalet bowiem mają wiele. Nie tylko ładnie się prezentują, ale też są niezwykle łatwe w utrzymaniu.

Raz położone cieszą przez lata, bez dodatkowej impregnacji, cyklinowania czy innych czynności konserwujących. Do tego szybko i bezproblemowo się je czyści. Nic więc dziwnego, że cieszą się coraz większą popularnością. I choć nie każdego do nich można przekonać, to światowa moda w aranżacji przestrzeni salonu pokazuje, że nie tak łatwo się im oprzeć. 

Podążając za światowymi trendami przedstawiamy Wam 15 kolekcji płytek ceramicznych imitujących dekor drewna. Znajdziecie wśród nich zarówno takie, które imitują tradycyjną deskę podłogową, jak i te, które naśladują drewniane mozaiki, parkiety a nawet kasetony podłogowe. I tak jak te pierwsze w stu procentach odzwierciedlają format autentycznych desek, tak te drugie swobodnie bawią się formą swoich pierwowzorów.

Wszystkie jednak doskonale imitują naturalną strukturę drewna i to w różnorodnych jego odmianach i wybarwieniach. To zasługa nowoczesnych technologii, które przenoszą z fotograficzną dokładnością rysunek drewna na płytkę doskonale naśladującą naturę. Dąb, orzech czy jesion, w macie czy połysku – na podłogowych płytkach ceramicznych prezentuje się naprawdę rewelacyjnie.

WASZE KOMENTARZE (1)

DODAJ KOMENTARZ
  • monika.grzelaz, 2016-01-23 09:48:20

    wolałabym postawić na prawdziwą deskę, ostatnio w artcore oglądałam bardzo ładne odcienie i zastanawiam sie co położyć w sypialni, bo jeszcze nie jets do końca zaplanowana, mamy tam narazie jasne ściany tlyko.

POLECAMY W SERWISACH