Płyty gresowe w rozmiarze XXL. Fot. Cerrad

Zobacz galerię [5 zdjęć]

Płyty gresowe w rozmiarze XXL. Fot. Cerrad
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Anna Usakiewicz
01 marz 2018 08:34

Podłoga w salonie - modne gresy w formacie XXL

Wielkie formaty płyt gresowych są wręcz stworzone do minimalistycznych, wysmakowanych wnętrz, które cechuje prostota i elegancja.

Od kilku lat w aranżacjach wnętrz niepodzielnie królują otwarte przestrzenie, duże przeszklenia okienne oraz oszczędność formy, wyrażona minimalną ilością użytych barw, dodatków oraz zdobień. W takich klimatach doskonale odnajdują się wielkoformatowe płyty gresowe, które szturmem podbijają serca zarówno inwestorów, jak i projektantów. W czym tkwi ich siła?

Wielkoformatowe czyli jakie?

Płytki gresowe towarzyszą projektom architektonicznym niemal od zawsze. O ile kiedyś były to niewielkie elementy poprzecinane grubymi fugami, o tyle dziś – im większy ich wymiar tym lepiej. O jakich wielkościach zatem mówimy? – Jeszcze do niedawna kwadratowe płyty 60x60 cm uchodziły za wielki format. I choć cały czas świetnie się prezentują, to powoli wypierają je siostrzane w kształcie elementy 80x80 cm oraz prostokąty o wymiarach np. 60x120 cm. Nie będzie jednak tajemnicą, jeśli powiem, że pracujemy właśnie nad dużo większymi formatami, które już niebawem ujrzą światło dzienne. Jestem przekonany, że na nowo zdefiniują one pojęcie ‘płyty wielkoformatowej – deklaruje Artur Sieczka, ekspert firmy Cerrad.

Siła wszechstronności

Potencjał aranżacyjny wielkoformatowych płyt jest nieograniczony, co niewątpliwe stanowi o ich sile. Oczywiste jest, że są one doskonałym materiałem podłogowych stylizacji, tworząc niezwykle estetyczną, jednolitą taflę, która zawsze wzbudzać będzie podziw. A wszystko dzięki zastosowaniu, dopasowanej kolorystycznie do płyt, fugi o szerokości zaledwie 3 mm. Jeszcze mniejszą spoinę (2 mm) możemy zastosować na ścianie. W tym przypadku, użycie płyt jedynie na jej wybranym fragmencie np. tej z kominkiem, z pewnością ożywi aranżację i stworzy spójną wizualnie całość z jednakowo wykończoną podłogą. Warto podkreślić, że ścienne wykorzystanie płyt stanowi obecnie niezwykle ciekawą alternatywę dla farb, tapet czy tynków strukturalnych. 

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH