ProParkiet Alaska. Fot. Kaczkan

Zobacz galerię [3 zdjęć]

ProParkiet Alaska. Fot. Kaczkan
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Anna Usakiewicz
19 sty 2017 14:08

Podłoga w salonie - postaw na jasne drewno

Aranżacje wnętrz inspirowane surowym klimatem Północy prezentują się intrygująco.

Z aranżacją utrzymaną w tym duchu idealnie skomponują się podłogi Alaska firmy Kaczkan o wybarwieniu nawiązującym do krajobrazów spotykanych w polarnym klimacie.
Klimat polarny uchodzi za najsurowszy na ziemi, przede wszystkim ze względu na panujące tam niskie temperatury - zimą spadające nawet do -90 °C, pokrywę śnieżno-lodową oraz silne, porywiste wiatry. Choć warunki w regionach objętych tym mroźnym klimatem są bardzo ciężkie, niewątpliwie krajobraz, który tam panuje jest wyjątkowy. Inspirując się nim, można stworzyć wnętrze zachwycające swoim monochromatycznym wdziękiem oraz modernistycznym, minimalistycznym designem.

Mroźne inspiracje

Biel, symbolizująca wszechobecny śnieg, szklane akcenty nawiązujące do lodu oraz dodatki równoważące tę stylizację, to klucz do wykreowania aranżacji rodem z Alaski, która wbrew pozorom wcale nie musi prezentować się chłodno. W tym celu warto wprowadzić do stylizacji elementy wizualnie ocieplające wnętrze. Świece, lampiony, futrzane dywaniki i pledy oraz zgrzebne tkaniny doskonale sprawdzą się w tej roli, co więcej idealnie wpasują się w „polarny klimat” wnętrza. Aranżując wnętrza inspirowane krainą śniegu, możemy pokusić się o wykończenie pomieszczenia wyłącznie w bieli lub zestawić ją z innymi, równie spokojnymi barwami, takimi jak np. delikatne błękity czy jasne szarości.

Alternatywą dla osób preferujących bardziej energetyczne zestawienia może być wniesienie do stylizacji jedynie akcentów w intensywniejszych kolorach - np. kwiatów, nawiązujących do roślinności Alaski - sukulentów, zachwycających w porze kwitnienia wielobarwnymi płatkami oraz niewielkich iglaków o nasyconym, ciemnozielonym odcieniu. Szkło z kolei, nawiązujące do lodowej pokrywy, interesująco zaprezentować się może w formie balustrady, blatu stołu lub dekoracji, takich jak wazony czy świeczniki. Ich bardziej dekoracyjną odsłoną mogą być efektowne kryształy, kojarzące się z soplami lodu. Ozdobne kryształowe żyrandole pięknie rozpraszają światło, przywodząc na myśl promienie słońca, iskrzące się na czubkach lodowych formacji. Świetnym dopełnieniem minimalistycznych, utrzymanych w bieli aranżacji, są podłogi Alaska firmy Kaczkan, wyróżniające się bardzo jasnym odcieniem, przypominającym śnieżnobiałe pejzaże.

Powiew świeżości

Podłogi Alaska firmy Kaczkan, odznaczające się chłodną temperaturą barwową powstały z inspiracji pięknem regionu północno-zachodniej części Ameryki Północnej – Alaski, która w dużej mierze należy do klimatu subpolarnego. Podłoga ta została wyprodukowana z najwyższej jakości dębu szypułkowego, a następnie kilkukrotnie pokryta białym lakierem i utwardzona promieniami UV, co czyni ją wyjątkowo odporną na intensywną eksploatację.

Podłogi lakierowane Kaczkan wyróżniają się łatwością konserwacji oraz długim czasem użytkowania bez konieczności przeprowadzania renowacji. Są one również odporne na intensywne zabiegi pielęgnacyjne, co sprzyja ich długowieczności. Co ważne, warstwa lakieru, którym pokryte są deski, nie tworzy sztucznego efektu śnieżnobiałej podłogi, gdyż spod spodu wybija naturalna struktura drewna z pięknie zarysowanym usłojeniem.

Ze względu na bardzo jasne wybarwienie, podłoga Alaska doskonale prezentuje się we wnętrzach inspirowanych surowym klimatem Północy, ale intrygująco wygląda również na niewielkich metrażach, optycznie powiększając przestrzeń. Śnieżnobiały parkiet firmy Kaczkan zastosowany w pomieszczeniu rozjaśnia i odświeża wnętrze niczym powiew mroźnego powietrza!

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH