Studio Dobrych Rozwiązań

Dobrzemieszkaj.pl - projektowanie, aranżacja wnętrz, wystrój mieszkania

Deska podłogowa FertigDeska Luxury Dąb Color Alabastro z oferty marki Jawor Parkiet. Fot. Jawor Parkiet.

Deska podłogowa FertigDeska Luxury Dąb Color Alabastro z oferty marki Jawor Parkiet. Fot. Jawor Parkiet.
  • Autor: Urszula Tatur
  • 08 lut 2016 14:16 (aktualizacja: 09 lut 2016 09:13)

Podłoga w salonie. Postaw na modne drewno

Drewniana podłoga wraca do łask. Zobaczcie jak prezentuje się w salonie.

Każdy marzy o tym, by zaaranżować wnętrze, które będzie jednocześnie przytulne, eleganckie i przestronne. Wprawdzie pomysłów na to, jak osiągnąć ten efekt, jest wiele, jednak z roku na rok coraz większą popularnością cieszą się długie deski podłogowe. Decydują się na nie zarówno miłośnicy nowoczesnych pomieszczeń, jak i ci, którym marzą się aranżacje, będące powrotem do tradycji.

O tym, że długie deski dodają wnętrzom wyrafinowanego stylu, wiedziano już w XVI wieku – podłogi układane w południowoamerykańskich domach miały wówczas nawet do 5 metrów długości. Dziś deski są krótsze, ale pomysłów na ich zaaranżowanie nie brakuje. Nie ulega wątpliwości, że najlepiej prezentują się one w przestronnych wnętrzach, w których, jeśli dodatkowo zadbamy o to, by podłoga nie była zastawiona meblami, da się najlepiej odczuć ich urodę.

Nic nie stoi natomiast na przeszkodzie, żeby stosować je również w mniejszych pomieszczeniach. Dzięki długim deskom będziemy mieć mniej podziałów, a układając je odpowiednio i dodatkowo decydując się na podłogę z fazą wzdłużną V2, możemy nadać wrażenia przestrzeni i optycznie wydłużyć krótszy bok pomieszczenia. Rozwiązanie takie idealnie sprawdzi się, np. w małym przedpokoju – uzupełnia Dominika Ponikła z gdańskiej pracowni architektonicznej DOM.INI.

Podłogi te dobrze korespondują z nowoczesnymi, minimalistycznymi wnętrzami, którym dodają ciepła i elegancji. Odcienie klasyczne warto połączyć z tradycyjnymi aranżacjami, a deski bielone sprawdzą się we wnętrzach w stylu prowansalskim i skandynawskim. Podłogi stylizowane na surowe to zaś dobry dodatek do wnętrz typu loft.

Warto zwracać uwagę na jakość drewna, z którego wykonana jest podłoga, oraz na jej konstrukcję. Deski dwuwarstwowe przeznaczone są do montażu na ogrzewaniu podłogowym – to także dodatkowe zabezpieczenie przed nadmierną pracą drewna – tłumaczy Janusz Gawiński, kierownik firmy Jawor-Parkiet. Naturalna podłoga to znaczny wydatek, dlatego powinniśmy decydować się na rozwiązania, które pozwolą nam cieszyć się nie tylko jej pięknem, lecz także funkcjonalnością przez długie lata.

WASZE KOMENTARZE (1) + DODAJ KOMENTARZ

NEWSLETTER DOBRZEMIESZKAJ.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Dobrze Mieszkaj codziennie w Twojej skrzynce

GALERIE PROJEKTANTÓW

ARCHITEKT RADZI

W tym tygodniu na pytania czytelników portalu odpowiada:

Autorskie Studio Projektu QUBATURA