Deska podłogowa FertigDeska Luxury Dąb Color Alabastro z oferty marki Jawor Parkiet. Fot. Jawor Parkiet.

Zobacz galerię [14 zdjęć]

Deska podłogowa FertigDeska Luxury Dąb Color Alabastro z oferty marki Jawor Parkiet. Fot. Jawor Parkiet.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Urszula Tatur
08 lut 2016 14:16

Podłoga w salonie. Postaw na modne drewno

Drewniana podłoga wraca do łask. Zobaczcie jak prezentuje się w salonie.

Każdy marzy o tym, by zaaranżować wnętrze, które będzie jednocześnie przytulne, eleganckie i przestronne. Wprawdzie pomysłów na to, jak osiągnąć ten efekt, jest wiele, jednak z roku na rok coraz większą popularnością cieszą się długie deski podłogowe. Decydują się na nie zarówno miłośnicy nowoczesnych pomieszczeń, jak i ci, którym marzą się aranżacje, będące powrotem do tradycji.

O tym, że długie deski dodają wnętrzom wyrafinowanego stylu, wiedziano już w XVI wieku – podłogi układane w południowoamerykańskich domach miały wówczas nawet do 5 metrów długości. Dziś deski są krótsze, ale pomysłów na ich zaaranżowanie nie brakuje. Nie ulega wątpliwości, że najlepiej prezentują się one w przestronnych wnętrzach, w których, jeśli dodatkowo zadbamy o to, by podłoga nie była zastawiona meblami, da się najlepiej odczuć ich urodę.

Nic nie stoi natomiast na przeszkodzie, żeby stosować je również w mniejszych pomieszczeniach. Dzięki długim deskom będziemy mieć mniej podziałów, a układając je odpowiednio i dodatkowo decydując się na podłogę z fazą wzdłużną V2, możemy nadać wrażenia przestrzeni i optycznie wydłużyć krótszy bok pomieszczenia. Rozwiązanie takie idealnie sprawdzi się, np. w małym przedpokoju – uzupełnia Dominika Ponikła z gdańskiej pracowni architektonicznej DOM.INI.

Podłogi te dobrze korespondują z nowoczesnymi, minimalistycznymi wnętrzami, którym dodają ciepła i elegancji. Odcienie klasyczne warto połączyć z tradycyjnymi aranżacjami, a deski bielone sprawdzą się we wnętrzach w stylu prowansalskim i skandynawskim. Podłogi stylizowane na surowe to zaś dobry dodatek do wnętrz typu loft.

Warto zwracać uwagę na jakość drewna, z którego wykonana jest podłoga, oraz na jej konstrukcję. Deski dwuwarstwowe przeznaczone są do montażu na ogrzewaniu podłogowym – to także dodatkowe zabezpieczenie przed nadmierną pracą drewna – tłumaczy Janusz Gawiński, kierownik firmy Jawor-Parkiet. Naturalna podłoga to znaczny wydatek, dlatego powinniśmy decydować się na rozwiązania, które pozwolą nam cieszyć się nie tylko jej pięknem, lecz także funkcjonalnością przez długie lata.

WASZE KOMENTARZE (1)

DODAJ KOMENTARZ
  • agadys111, 2016-02-27 09:53:04

    bardzo ładny odcień podłogi i super wnętrze, deska własnie sprawia to, ze wnętrze jest przytulne, tak samo miałam u siebie jak wymieniłam wykładzine starą w salonie na deskę, całkiem inny pokój. Położyłam ciemny dąb, bo mam jasne ściany, wszytko w odcieniach beżu i przygaszonej bieli

POLECAMY W SERWISACH