Podłogi drewniane Nobifloor kolekcja Modern. Fot. Nobifloor

Zobacz galerię [7 zdjęć]

Podłogi drewniane Nobifloor kolekcja Modern. Fot. Nobifloor
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Redakcja Dobrzemieszkaj.pl
18 kwi 2016 08:50

Podłoga w salonie: postaw na naturalne drewno

Naturalne drewno to materiał piękny, trwały i ponadczasowy. Sprawdzi się tylko we wnętrzach klasycznych, ale także nowoczesnych.

Parkiet drewniany to obok kamienia naturalnego najbardziej szlachetna forma wykończenia podłogi. Umiejętnie dobrany do charakteru wnętrza podkreśla jego prestiż i elegancję. Podłoga drewniana częściej kojarzona jest z klasycznym wystrojem domu. Starannie odrestaurowane deski lub stylizowana na starą podłoga ułożona w charakterystyczną francuską jodełkę to bardzo częsty widok w stylowych rezydencjach.

Najnowsze trendy w dziedzinie podłóg drewnianych przekonują jednak, że podłoga drewniana nie jest materiałem zarezerwowanym dla klasyki. Odpowiednio wykończona deska może doskonale współgrać z nowoczesnym klimatem domu. W zależności od zastosowanych zabiegów dekoracyjnych odnajdzie się zarówno w pofabrycznych lofcie, jak i minimalistycznym, laboratoryjnym penthousie.

W taki sposób myślenia o podłodze drewnianej doskonale wpisuje się kolekcja Modern marki Nobifloor. Składa się ona z desek w szerokim wachlarzu 20 odcieni, w którym główną rolę odgrywają najmodniejsze od kilku sezonów szarości, biele oraz odcienie drewna w jego naturalnej odsłonie. Pod względem technologicznym, deskę Modern wyróżnia innowacyjna, trójwarstwowa konstrukcja. Wierzchnią warstwę podłogi stanowi dąb europejski (4 mm), środkową niezwykle twarda i odporna na odkształcenia sklejka brzozowa (6,5 mm), natomiast spodnia, przeciwprężna warstwa wykonana została z dębu (4 mm). Głównym zadaniem wspomnianej 3-ciej warstwy jest bilansowanie naprężeń, które występują na wierzchniej warstwie dębowego obłogu. Przyjęte przez Nobifloor rozwiązanie gwarantuje trwałość deski i możliwie wysoką odporność na różnice temperatur i wilgotności w pomieszczeniu. W szczególności sprawia, że podłoga lepiej znosi obciążenia związane z ogrzewaniem podłogowym. 

Zróżnicowany wygląd desek z kolekcji Modern zawdzięczamy m.in. takim zabiegom jak szczotkowanie czy heblowanie. Powierzchniowo powierzchnia podłogi zabezpieczona jest olejem oksydacyjnym. Podłogi z linii Modern dostępne są w 3 szerokościach deski – 14, 18 i 24 cm oraz w grubości 14,5 mm. Pod względem długości Nobifloor oferuje miks desek od 85 do 240 cm.

 

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH