Studio Dobrych Rozwiązań

Dobrzemieszkaj.pl - projektowanie, aranżacja wnętrz, wystrój mieszkania

Deska Gentle z kolekcji Senses dostępna w ofercie firmy Barlinek. Szeroka, jednopasmowa deska barlinecka o delikatnym, kremowo-białym barwieniu. Uszlachetniona procesem szczotkowania oraz zabezpieczona matowym lakierem. Deska warstwowa, czyli tzw. „engineered wood”, dzięki swojej konstrukcji nie „pracuje” tak jak lite drewno, a tym samym jest odporna na odkształcania pod wpływem zmian wilgotności otoczenia. Wymiary: 207x2200 mm. Cena: ok. 320 zł/m². Fot. Barlinek.

Deska Gentle z kolekcji Senses dostępna w ofercie firmy Barlinek. Szeroka, jednopasmowa deska barlinecka o delikatnym, kremowo-białym barwieniu. Uszlachetniona procesem szczotkowania oraz zabezpieczona matowym lakierem. Deska warstwowa, czyli tzw. „engineered wood”, dzięki swojej konstrukcji nie „pracuje” tak jak lite drewno, a tym samym jest odporna na odkształcania pod wpływem zmian wilgotności otoczenia. Wymiary: 207x2200 mm. Cena: ok. 320  zł/m². Fot. Barlinek.
  • Autor: Elżbieta Ławreniuk
  • 17 wrz 2014 11:51 (aktualizacja: 22 wrz 2014 08:26)

Podłoga w salonie. Wybierz modne drewno

Drewniane podłogi stanowią piękne i ponadczasowe rozwiązanie, które świetnie sprawdza się w każdym wnętrzu. Różnorodność barw, struktur i faktur daje nam wiele możliwości.

Szlachetne usłojenie, naturalne odcienie oraz nieprzecenione walory estetyczne sprawiają, że drewniana podłoga prezentuje się bardzo elegancko. Doskonale sprawdza się zarówno w klasycznych, jak i nowoczesnych aranżacjach.

Warto jednak pamiętać, że wszystkie drewniane podłogi wymagają konserwacji. Dopiero odpowiednio zabezpieczona będzie przez długi czas cieszyć  nas pięknym wyglądem. 

Typy podłóg drewnianych:

1. Podłoga lita. Zbudowana z jednego kawałka drewna. Jej zaletą jest trwałość, która zależy od konkretnego gatunku drewna. Do najbardziej odpornych gatunków odpornych na ścieranie należy: merbau, jatoba, palisander, dąb, jesion. Podłogę litą możemy wielokrotnie odnawiać, poprzez cyklinowanie.

2. Deska trójwarstwowa. Jak nazwa wskazuje, składa się z trzech warstw. Górna, drewniana warstwa  pokryta jest lakierem lub olejem, warstwa środkowa ułożona z poprzecznych lamelek oraz  warstwa spodnia, która stabilizuje i usztywnia deskę. W porównaniu z podłogą litą jest łatwiejsza w montażu.

3. Deska fornirowana. Cienka warstwa naturalnego drewna nałożona na stabilną warstwę HDF. Podłoga jest łatwa  w montażu i utrzymaniu.

WASZE KOMENTARZE (9) + DODAJ KOMENTARZ

NEWSLETTER DOBRZEMIESZKAJ.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Dobrze Mieszkaj codziennie w Twojej skrzynce

GALERIE PROJEKTANTÓW

ARCHITEKT RADZI

W tym tygodniu na pytania czytelników portalu odpowiada:

Autorskie Studio Projektu QUBATURA