Płytki imitujące naturalny kamień z kolekcji Legend marki Roca. Fot.  Roca.

Zobacz galerię [15 zdjęć]

Płytki imitujące naturalny kamień z kolekcji Legend marki Roca. Fot. Roca.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Urszula Tatur
16 cze 2015 08:19

Podłoga w salonie. Wybierz modne płytki

Są ładne, praktyczne i bardzo modne. Do tego znakomicie zastępują tradycyjny parkiet. Płytki podłogowe to doskonała alternatywa dla paneli.

Płytki ceramiczne cieszą się niesłabnącą popularnością w naszych domach. Nie tylko ładnie się prezentują, ale też są niezwykle łatwe w utrzymaniu. Nie wymagają corocznej impregnacji oraz bardzo łatwo je czyścić. Nic więc dziwnego, że coraz częściej zastępują też tradycyjną, drewnianą podłogę w jadalni czy salonie. Dodatkowo zachęca do tego bogata oferta dostępnych na rynku gresów, których wzory pozwalają na bardzo modne, nowoczesne, a przy tym praktyczne aranżacje.

Wśród tegorocznych nowości na rynku płytek ceramicznych dedykowanych na podłogę do salonu prym wiodą płytki imitujące naturalne materiały - kamień i drewno. Dzięki nowoczesnemu procesowymi produkcji doskonale naśladują swe pierwowzory, wizualnie oddając wszelkie walory, ale i skazy tych materiałów. Stąd każda płytka wiernie odtwarza usłojenie drewna, rys kamienia a nawet sęki czy pęknięcia.

Także forma płytek wiernie odwzorowuje materiały, z których tradycyjnie wykonywane były podłogi w naszych domach. Stąd płytki ceramiczne imitujące drewno przyjmują format desek podłogowych, kamień - kamiennych bloków a beton - wielkoformatowych betonowych płyt. Tak, iż nasza podłoga pokryta płytkami ceramicznymi, poza właściwościami materiału, z którego jest wykonana w zasadzie nie różni się od swego pierwowzoru.

 

WASZE KOMENTARZE (1)

DODAJ KOMENTARZ
  • ellaella, 2015-06-26 12:46:22

    my przy remoncie ostatnio położyliśmy w łazience oraz kuchni płytki drewnopodobne, sa swietne, proste w utrzymaniu czystości a drewno imitują naprawdę dobrze. bałam się, że efekt będzie bardzo sztuczny i taki lekko kiczowaty, a faktycznie wyszło bardoz fajnie:)

POLECAMY W SERWISACH