Klasyczne wnętrze to najlepsze miejsce, w którym możemy zastosować drewniany parkiet w jodełkę. Projekt: Iwona Kurkowska. Fot. Bartosz Jarosz

Zobacz galerię [9 zdjęć]

Klasyczne wnętrze to najlepsze miejsce, w którym możemy zastosować drewniany parkiet w jodełkę. Projekt: Iwona Kurkowska. Fot. Bartosz Jarosz
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Katarzyna Masłowska
22 sie 2016 09:26

Podłoga z drewna. Jodełka wraca na salony

Nowe oblicze klasyki potrafi być równie ciekawe co pierwowzór, co więcej – często cieszy się podobną popularnością. Doskonałym tego przykładem są podłogi typu jodełka, powszechne w ubiegłym wieku, a obecnie będące jednym z najgorętszych trendów w aranżacji wnętrz.

Podłogi typu jodełka wracają do łask. Z jednej strony klasyczna forma, a z drugiej zróżnicowane, efektowne możliwości wykończenia desek sprawiają, że jodełki zyskują coraz większe rzesze zwolenników, zarówno wśród amatorów klasyki, jak i miłośników niestandardowych rozwiązań. Jedno jest pewne – ich niezwykły charakter potrafi diametralnie odmienić wnętrze, nadając mu niezaprzeczalnego szyku i wyrafinowania.

Mediolan, Paryż i Londyn to niekwestionowane stolice mody, gdzie kilkanaście razy w ciągu roku odbywają się pokazy najlepszych projektantów. Nic dziwnego, że w tych miastach swoje butiki posiadają znani i cenieni artyści tacy jak np. Stella McCartney. Projektantka zdecydowała się przy urządzaniu swoich showroomów postawić na klasyczne podłogi typu jodełka skomponowane odważnie z awangardowym wystrojem wnętrz.

Od tego momentu można było zauważyć rosnącą popularność tego wzoru. Wychodząc naprzeciw trendom płynącym z Zachodu oraz czerpiąc inspiracje od najlepszych, firma DLH wprowadziła do swojej oferty drewniane podłogi, ułożone w klasyczne wzory jodełek: tradycyjny, francuski i węgierski. Jodełka, ze względu na swój ponadczasowy wygląd jest obecnie coraz częściej stosowanym rozwiązaniem, które cieszy się rosnącą popularnością wśród Polaków.

Klasyka po liftingu

Podłogi typu jodełka zostały stworzone w oparciu o innowacyjną technologię, która łączy w sobie trwałość i naturalność z łatwym i szybkim montażem. Podłoga jest montowana na klej, co gwarantuje jej stabilność na wiele lat. Dodatkowo procesy olejowania lub lakierowania i utwardzania za pomocą promieni UV sprawiają, że deski zyskują jeszcze większą wytrzymałość, a dzięki warstwowej budowie można je wykorzystywać przy ogrzewaniu podłogowym. Nowoczesne jodełki dostępne  zbudowane są z dwóch warstw drewna: wierzchniej warstwy szlachetnej o nominalnej grubości 4 mm oraz podkładu liściastego lub iglastego.

W zależności od upodobań, wybrać można jodełkę klasyczną, w której czoło jednej deski łączy się z bokiem kolejnej pod kątem 90°, jodełkę francuską, gdzie wzór tworzą klepki parkietowe przycięte pod kątem 45°, a także jodełkę węgierską, o kącie nachylenia desek 22,5°.

W ofercie firmy DLH jodełki dostępne są w dwóch klasach. Pierwsza z nich to Classic, która charakteryzuje się naturalnie różnorodną kolorystyką i dowolnym układem słojów. Podłoga ta posiada naturalny wyraz i dynamiczny rysunek. Dopuszcza się w niej zdrowe, a także szpachlowane sęki.

WASZE KOMENTARZE (1)

DODAJ KOMENTARZ
  • Elzaaa, 2016-08-30 11:44:54

    \"Jodełka\" to moja ulubiona podłoga. Jest bardzo wytrzymała i zawsze wygląda świetnie.

POLECAMY W SERWISACH