Eko trendy - podłogi blisko natury. Fot. Baltic Wood

Zobacz galerię [4 zdjęć]

Eko trendy - podłogi blisko natury. Fot. Baltic Wood
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Katarzyna Zacharewicz-Łukaszuk
22 marz 2018 19:20

Podłogi w salonie – wiosenne eko trendy

W aranżacjach podłóg nadchodzi czas na oryginalność i naturę. Nowym trendem są wyraziste i energetyczne wzory, parkiety w stylu kolonialnym i industrialnym wykonane z ekologicznych materiałów.

Komfort blisko natury

Moda na podłogi z naturalnych materiałów jest częścią popularnego nurtu eko, stawiającego na rozwiązania przyjazne środowisku i człowiekowi. Drewno na podłodze, takie jak dąb czy coraz popularniejszy jesion, jest przede wszystkim zdrowe. Drewniane podłogi są cieplejsze - można po nich chodzić boso. Wyróżnia je lepsza amortyzacja, a co za tym idzie większy komfort dla stóp i kręgosłupa. Alternatywą dla litych desek są trójwarstwowe podłogi drewniane, łączące funkcjonalność z naturalną estetyką drewna. Ich specjalna budowa, w której wierzchnią część stanowi warstwa drewna szlachetnego, a środek drewniany rdzeń, zapewnia wysoką jakość i trwałość parkietu. W przeciwieństwie do litego drewna, deski nie zmieniają objętości pod wypływem temperatury i wilgoci. Pozwala to uniknąć wybrzuszeń na łączeniach i zapewnia podłodze większą stabilność.

Podłoga z drewna - zobacz naturalne aranżacje 

Bliżej ziemi

Nowe trendy wnętrzarskie zaskakują wyrazistymi motywami, energetycznymi kolorami, orientalnymi wzorami oraz industrialnym klimatem. Ciemne podłogi w kolorze ziemi stają się coraz częściej alternatywą dla delikatnych i stonowanych barw. Łączone z zielenią czy pomarańczą wprowadzają energię do wnętrza. Przykładem może być ciekawa kolorystyka podłóg Timeless Collection Baltic Wood.

Modna szarość, stylowy beż

Wybierając podłogę należy uwzględnić nie tylko osobiste preferencje, ale także wielkość i rozkład pomieszczenia oraz jego przeznaczenie. Jaśniejsze kolory optycznie powiększają przestrzeń, nadając jej lekkości. Na popularności zyskują chłodniejsze popielate tony, szarości czy biele, takie jak cieszące się dużym uznaniem odcienie z kolekcji NoLimits by Baltic Wood - Happiness, Passion, Sensation.

Odważne wzory i efekty

Modna podłoga to obecnie także jej indywidualny wzór. W nowoczesnych aranżacjach projektanci sięgają po deski, klepki czy modne heksagony. Rozkwit popularności przeżywa obecnie klasyczna i francuska jodełka, która staje się modnym elementem nowoczesnego wystroju. Wybierając konkretny wzór, warto zwrócić uwagę na wykończenie podłogi, m.in. efektem postarzania (tj. heblowaniem i szczotkowaniem), zacięciami, efektem „jak po korniku” czy misternym, również ręcznym, fazowaniem na każdym boku deski.

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH