Studio Dobrych Rozwiązań

Dobrzemieszkaj.pl - projektowanie, aranżacja wnętrz, wystrój mieszkania

Propozycja marki Śnieżka do jadalni. Błękit połączono tu z szarościami. Fot. Śnieżka.

Propozycja marki Śnieżka do jadalni. Błękit połączono tu z szarościami. Fot. Śnieżka.
  • Autor: Justyna Łotowska
  • 14 maj 2014 20:52

Pomaluj dom na pastelowo: 12 modnych kolorów na ściany

Pastele to najmodniejsze odcienie tego sezonu. Dobrze widać to w ofercie producentów farb, którzy rok 2014 zdecydowanie okrzyknęli rokiem pasteli. Zobaczcie najciekawsze pomysły na modne ściany.

Jakie kolory na ściany warto wybrać? To ważne pytanie i dylemat, przed którym staje z pewnością każdy, kto planuje remont lub urządzanie nowego mieszkania. Czym się kierować dobierając kolorystykę ścian, zestawienia barw oraz jak je łączyć z kolorami mebli, podłóg czy dodatków? Na pewno umiarem i złotą zasadą "mniej znaczy więcej". Oraz naszą własną osobowością - nie każdy będzie się dobrze czuł w ognistych czerwieniach  czy morskich zieleniach.

Zawsze warto też skonsultować się ze specjalistą, chociażby projektantem wnętrz - podpowie, jak skorygować wygląd pomieszczenia (np. optycznie je powiększyć czy wydłużyć) używając odpowiedniej gamy kolorów, doradzi jak łączyć ze sobą kolory aby zestawienie to było przyjazne dla naszych oczu. Warto też śledzić najnowsze trendy!

Pastelowy świat

Jednym z najbardziej widocznych kolorystycznych trendów jest z pewnością wielki powrót pasteli. Wróciły w subtelnym i stonowanym wydaniu, lekkie, świeże i rozbielone. Kolory sezonu to z pewnością jasne błękity, pudrowe róże, rozbielone fiolety. Zestawiamy je z bielą oraz szarościami w różnych odcieniach. Dzięki temu przełamiemy słodką, "cukierkową" aurę i wnętrze stanie się bardziej interesujące. 

 

 

WASZE KOMENTARZE (1) + DODAJ KOMENTARZ

NEWSLETTER DOBRZEMIESZKAJ.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Dobrze Mieszkaj codziennie w Twojej skrzynce

GALERIE PROJEKTANTÓW

ARCHITEKT RADZI

W tym tygodniu na pytania czytelników portalu odpowiada:

Autorskie Studio Projektu QUBATURA