• Facebook
 • Twitter
 • Pinterest
Autor: www.dobrzemieszkaj.pl
10 sty 2009 19:11

Postaw na wykładzinę

Wykładziny to popularne i chętnie stosowane materiały do wykończenia podłóg. Są wytrzymałe, dostępne w szerokiej gamie wzorów i kolorów, a różnorodność cenowa pozwala na dopasowanie ich zarówno do gustu, jak i do zasobności portfela.

Kolekcje wykładzin, zarówno elastycznych, jak i dywanowych pozwalają na ciekawe oraz oryginalne kreowanie wnętrz. Bogata paleta barw, faktur oraz różnorodność wzorów sprawia, że można je stosować praktycznie w każdym pomieszczeniu. Ze względu na zróżnicowane właściwości bez trudu znajdziemy produkt adekwatny i do naszych potrzeby, i do możliwości finansowych. Wykładziny elastyczne polecane są do pomieszczeń mokrych, takich jak kuchnia czy łazienka oraz o dużym natężeniu ruchu, np. hol. Jeśli zaś zdecydujemy się na wykładziny dywanowe to będą one praktycznym i ciekawym rozwiązaniem w sypialni lub pokoju dziecięcym.

Elastyczne kolory i wzory
Produkowane obecnie wykładziny PVC, praktycznie w niczym nie przypominają już, tak dobrze znanych z poprzedniej epoki płytek PCW. Dziś należą do pokryć, które stanowią zarówno materiał o bardzo dobrych parametrach użytkowych, jak i ciekawym wzornictwie. Producenci liczą się z oczekiwaniami i gustami klientów oraz aktualnymi trendami panującymi na rynku materiałów podłogowych.

Dzięki temu dostępne są kolekcje przeznaczone dla kobiet, do pokojów dziecięcych czy dla ludzi młodych. Wciąż jednak największą grupę, do której producenci kierują swą ofertę, stanowią zwolennicy stylu klasycznego – gładkich i jednolitych wzorów.

Dużym powodzeniem cieszą się imitacje podłóg drewnianych, kamienia, płytek ceramicznych (wykładzina to dobra alternatywa dla „zimnej” terakoty w kuchni), a także wzory w stylu pop-art, high-tech oraz inspirowane motywami natury. Możemy też nabyć specjalne wykładziny o fluorescencyjnych obramowaniach i elementach.

Po zgaszeniu światła dają one niezwykle ciekawy efekt. Wykładziny elastyczne są niedrogie w porównaniu z innymi materiałami podłogowymi – płytkami ceramicznymi, panelami, nie wspominając już o drewnie czy podłogach warstwowych. Również koszt ich instalacji nie jest wysoki. Wymagają jedynie specjalnego kleju do wykładzin, a montować je możemy na własną rękę.

Wykładziny elastyczne
Wykładziny elastyczne świetnie nadają się chociażby do kuchni.

Właściwości
Wykończenie posadzki wykładziną elastyczną pozwala na łatwe utrzymanie jej w czystości. Bardzo dobra odporność na wilgoć i środki myjące sprawia, że podłogi mogą być często zmywane, np. ciepłą wodą z dodatkiem delikatnego detergentu. Dodatkowym atutem jest brak fug i szczelin, w których mogą gromadzić się uporczywe bakterie, a właściwości antystatyczne powodują, że kurz nie wnika w powierzchnię.

Jest to też pokrycie sprężyste i izolujące termicznie, co najlepiej można odczuć spacerując boso – dla porównania – po wykładzinie i po płytkach ceramicznych. Coraz częściej domowe wykładziny pokrywane są warstwami poliuretanu i środków bakteriobójczych, co dodatkowo podnosi ich jakość.

WASZE KOMENTARZE (3)

DODAJ KOMENTARZ
 • zbychu, 2012-01-03 12:04:51

  Zapoznaj sie z artykułem Jak konserwować podłogi PCV w darmowej gazecie eFachowiec
 • momo, 2009-05-24 18:26:04

  Witam,  Mam 2 pytania:  Czy mozna wykladzine elastyczna polozyc na istniejace juz ceramiczne plytki (chodzi o salon)?  Czy zaglebienia miedzy plytkami nie beda sie odciskac na wykladzinie?  Dziekuje za odpowiedzi
 • maciej, 2009-03-30 15:30:02

  nigdy!!!!!!!!!!!!!! ale to nigdy wykładziny z trawy morskiej totalne dno wylejesz coś na nią i możesz wyrzucić do śmieci już ponieważ zostają plamy

POLECAMY W SERWISACH