• Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: www.dobrzemieszkaj.pl
10 marz 2009 21:01

Projektant radzi: jak oddzielić salon od kuchni

Nie masz pomysłu na urządzenie mieszkania? Dziś nasz projektant podpowiada, jak prawidłowo i funkcjonalnie oddzielić salon od kuchni.

 W urządzeniu nowego mieszkania najbardziej zależy nam na oryginalnym oddzieleniu części kuchennej od salonowej, tak by miało nowoczesny wygląd. Zależy nam również na superoświetleniu, które uważamy za 80% sukcesu. Prosimy o pomoc. Natalia i Michał K.

Rzut mieszkania
Rzut opisywanego mieszkania.
Projektant radzi
Magdalena Bajuk
Proponowane warianty aranżacji uwzględniają sugerowane przez inwestorów oddzielenie części kuchennej od salonu. W obu zastosowałam – również wskazane przez inwestorów – piaskowiec lub łupki kwarcytowe jako materiał wykończeniowy. Zakładam możliwość usunięcia części ściany konstrukcyjnej i zastąpienia jej podciągiem. Obie aranżacje można też dowolnie rekombinować.
arch. Magdalena Bajuk

Wariant I.

Proponuję tutaj ustawienie półokrągłej ścianki działowej – do wyboru – z piaskowca lub łupka. Nie sięga ona do pełnej wysokości pomieszczenia, a jej dolną część podświetlają diody. Źródła światła powinny być niewidoczne i świecić w posadzkę. Układ zabudowy meblowej i rozmieszczenia urządzeń AGD jak na rysunku. Wprowadzam zmianę układu ścian między w.c. a salonem i powiększenie go poprzez zastąpienie części ściany konstrukcyjnej podciągiem. Pozwoli to na stworzenie wnęk-szafek na akcesoria łazienkowe.

Obudowę stelaży sedesu i systemu spłukiwania poprowadziłabym do sufitu, a w pozostałych po bokach wnękach umieściłabym lustra – powiększą optycznie wnętrze. W łazience głównej lustro umieszczone na ścianie nad wanną zneutralizuje liniowy układ wnętrza. Tuż przy wejściu znalazłaby się pralka wraz z dużą szafą, dalej wanna oddzielona od prysznica szklaną taflą i zielenią. Po przeciwnej stronie – duża umywalka (lub dwie mniejsze); po bokach niewielkie, wysuwane, ukryte we wnękach, szafki. Dalej – sedes i bidet z zabudową stolarską powyżej. Alternatywnie w tym miejscu można ustawić tylko sedes (np. z deską bidetową) i obok zorganizować niewielką toaletkę lub po prostu wstawić wygodny fotel.

Wariant I
Wariant I

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH