Otwarta strefa dzienna z salonem, który ma ponad
sześć metrów wysokości w najwyższym punkcie, skupia życie rodzinne. Jest niezwykle jasna i imponuje swoją przestronnością. Ogromne okna dodatkowo ją powiększają, a ogród dosłownie wnika do środka, zapraszając do wyjścia na taras, otoczony zielenią. Projekt Monika i Adam Bronikowscy. Fot. Bartosz Jarosz.

Zobacz galerię [25 zdjęć]

Otwarta strefa dzienna z salonem, który ma ponad sześć metrów wysokości w najwyższym punkcie, skupia życie rodzinne. Jest niezwykle jasna i imponuje swoją przestronnością. Ogromne okna dodatkowo ją powiększają, a ogród dosłownie wnika do środka, zapraszając do wyjścia na taras, otoczony zielenią. Projekt Monika i Adam Bronikowscy. Fot. Bartosz Jarosz.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Urszula Tatur
10 lip 2014 13:56

Przestronny salon. Tak możesz go urządzić

Zachwycają przestronnością i poczuciem niczym nieograniczonej przestrzeni.  Salony otwarte na dwie kondygnacje to śmiałe rozwiązanie, które pozwala cieszyć się naprawdę wolną przestrzenią. Zobaczcie jak można mieszkać w domu z widokiem na niebo.

Salon o imponującej wysokości 6 metrów to nie lada gratka. Zwłaszcza dla miłośników nowoczesnych wnętrz oraz otwartych przestrzeni. Ten napływający z Zachodu trend można wiązać zarówno ze stylistyką loftów – pomieszczeń pofabrycznych zaadoptowanych do celów mieszkaniowych, jak i ogólna tendencją do przełamywania granic w projektowaniu wnętrz. I to nie tylko tych metaforycznych, związanych ze sztuką konceptualną , ale też tych zupełnie realnych.

Po ”otwarciu” przestrzeni kuchni na salon, a tym samym zmianą ogólnego myślenia o tej strefie użytkowej przyszła kolej na strefę wypoczynkową. Tym razem złamane zostają jednak granice wertykalne, a nasze salony otwierają się na… niebo. I to dosłownie, gdyż wysokie, podwojone przestrzenie potrzebują dwa razy więcej światła. Te z kolei najlepiej zagwarantują duże piękne okna czy po prostu przeszklenia. Na szczęście w samej aranżacji tego typu przestrzeni niewiele różni się od urządzania każdej innej strefy dziennej. Co zrobić by mieć tego typu salon? Czasem wystarczy odrobina marzeń, troszkę fantazji i dobry projekt. Uwierzcie, że takie domy niedługo staną się standardem.

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH