• Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: www.dobrzemieszkaj.pl
21 kwi 2009 21:54

Przestrzeń dla małżeństwa z dzieckiem

Architekt radzi, jak zaaranżować przestrzeń w dwupokojowym mieszkaniu dla małżeństwa z dzieckiem

Wkrótce odbieramy z żoną klucze do nowego mieszkania i potrzebna jest nam pomoc w jego zaaranżowaniu. To na czym zależy nam najbardziej to funkcjonalność. Mieszkanie przeznaczone jest dla trzech osób, ponieważ w grudniu spodziewamy się dziecka. Będziemy wdzięczni za wszelkie pomysły. Adrian, Warszawa

Rzut opisywanego mieszkania
Rzut opisywanego mieszkania
Architekt radzi
Sławomir Mojsiuszko
Kształt mieszkania, w połączeniu z rozplanowaniem okien nie skłania do specjalnych zmian w układzie funkcjonalnym, choć konstrukcja pozwala na dużą swobodę w kształtowaniu wewnętrznej przestrzeni. Spośród wielu możliwości wybrane zostały dwie spokojniejsze, pozwalające na najlepsze wykorzystanie powierzchni, a jednocześnie dające możliwość atrakcyjnego ukształtowania wnętrza. W tego typu mieszkaniach ostateczny charakter nadają detale, materiały, meble, chociaż oczywiście samą przestrzeń definiuje układ ścian.
arch. Sławomir Mojsiuszko

Wariant I
Otwarta kuchnia staje się właściwie centrum mieszkania - dostępna wprost z holu oddzielona jest od salonu pionową ścianą. Ściana ta służy zainstalowaniu w kuchni wysokiej zabudowy kryjącej lodówkę i spiżarnię. Od strony salonu ściana ta może - choć nie musi - służyć zawieszeniu telewizora.

Zabudowa kuchenna o kształcie zbliżonym do litery „C" jest funkcjonalna, zapewnia naprawdę solidną długość roboczych blatów, a jednocześnie pozwala na wyraźne oddzielenie przestrzeni kuchennej od salonowej. Naprzeciw kuchni znajduje się szafa – ukryta, a jednocześnie dostępna z holu. Obok niej znajduje się wejście do sypialni wyposażonej w niewielką, ale zawsze przydatną garderobę. Łazienka jest delikatnie powiększona przez przesunięcie ściany kuchennej.

Dzięki temu mieści się tam olbrzymia, szklana kabina prysznicowa. Obok jest miejsce na pralkę, która może się zmieścić zarówno w niskiej zabudowie, jak w wysokiej szafie; dalej – podwieszany sedes. Eksponowane miejsce na wprost drzwi zajęłaby umywalka.

Układ podłogi podkreśla funkcje wnętrza - płytki ceramiczne ułożone są tylko w miejscach najbardziej potrzebnych - łazience, holu i wzdłuż kuchennej zabudowy. Pozostałą cześć podłogi zajmuje parkiet.

Wariant I
Wariant I

WASZE KOMENTARZE (1)

DODAJ KOMENTARZ
  • CzarnaMamba, 2009-05-15 21:07:04

    ;t=247    proszę o pomoc

POLECAMY W SERWISACH