Urządzony nowocześnie salon jest jasny i przestronny. Proste formy mebli w efektowny sposób połączono z przytulnymi kolorami i fakturami materiałów.  Projekt: Małgorzata Galewska. Fot. Bartosz Jarosz.

Zobacz galerię [15 zdjęć]

Urządzony nowocześnie salon jest jasny i przestronny. Proste formy mebli w efektowny sposób połączono z przytulnymi kolorami i fakturami materiałów. Projekt: Małgorzata Galewska. Fot. Bartosz Jarosz.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Urszula Tatur
29 lut 2016 10:25

Remont mieszkania. 15 pomysłów na salon

Wiosna to doskonały czas, by pomyśleć o remoncie mieszkania. Szukacie inspiracji? Zobaczcie 15 pomysłów na odświeżenie salonu w bloku.

Remontując mieszkanie warto zastanowić się nad modnymi rozwiązaniami, które sprawią, że nasze wnętrze stanie się przestronniejsze, wygodniejsze, a przede wszystkim bardziej funkcjonalne. Jednym z nich będzie połączenie przestrzeni salonu z kuchnią. Otwarta strefa dzienna to niezwykle praktyczne rozwiązanie, które cieszy się coraz większą popularnością także w naszym kraju. Pozwala ona nawet w najmniejszy wnętrzu cieszyć się wolną przestrzenią. Gdy tylko ergonomicznie ją zagospodarujemy, efekty przerosną nasze najśmielsze oczekiwania.

Urządzając salon otwarty na kuchnię należy także przestrzegać kilku podstawowych zasad dotyczących aranżacji przestrzeni kuchennej. Przede wszystkim zabudowa kuchenna powinna stanowić delikatne tło dla całej aranżacji. Należy zatem zadbać, by meble kuchenne były dopasowane do wystroju strefy dziennej. Najlepiej więc wybrać takie, które nie tylko kolorystycznie wpiszą się w przyjętą koncepcję stylistyczną, ale będą idealnie się z nią komponowały. By uzyskać pożądany efekt należy też zadbać o spójność kolorystyczną, równowagę między materiałami wykończeniowymi, a nawet takie detale, jak uchwyty meblowe.

Warto też wygospodarować miejsce na półwysep czy jadalnię. Funkcji półwyspu jest wiele. Poza tym, że stanowi on ciekawą ozdobę kuchni oraz zapewnia dodatkowe miejsce na przechowywanie kuchennych akcesoriów czy produktów żywnościowych, można przy nim urządzić barek śniadaniowy czy minijadalnię. Może też on stać się przestronną strefą zmywania czy też zintegrowanym centrum gotowania. To jaką funkcję jej przypiszemy zależy tylko od naszych potrzeb, kulinarnych przyzwyczajeń oraz metrażu kuchni.

Remont samego salonu zacznijmy od ścian. Ich kolor znacząco wpłynie na wizualny odbiór naszej przestrzeni dziennej. W mieszkaniach, zwłaszcza tych o niewielkim metrażu preferowana jest jasna kolorystyka, która optycznie powiększa przestrzeń. Biele, beże i tak modne w tym sezonie szarości sprawdzą się w tej roli doskonale. Jeśli jednak lubimy intensywne kolory - postawmy na wyeksponowanie ich na jednej ze ścian. Do jej dekoracji możemy też użyć naturalnych materiałów - jak kamień czy cegła. Dodatkowym trikiem optycznie powiększającym przestrzeń będzie jasna tapeta o połyskliwym wykończeniu - doskonale odbije ona światło bądź fototapeta z motywem wizualnie powiększającym przestrzeń.

Jasne, stonowane kolory zawsze ociepli drewno. Jeśli nie mamy dużo miejsca warto, zamiast topornej meblościanki w ciemnym odcieniu tego naturalnego materiału, zdecydować się na drewniane podłogi. Zaś samą meblościankę zastąpić modułowymi meblami skrzyniowymi w modnej bieli czy jasnym drewnie. Decydując się na dwie czy trzy bryły z tego typu kolekcji, nie zagracimy przestrzeni salonu, a gdy zabraknie nam miejsca na przechowywanie zawsze możemy dokupić kolejny moduł. Jeżeli dodatkowo zdecydujemy się na meble o wysokim połysku lub ze szklanymi frontami - wizualnie podwoimy zaplanowany efekt.

Nie zapominajmy też o sofie. Wbrew pozorom w niedużych salonach lepiej sprawdzą się narożniki, niż klasyczne zestawy typu kanapa i dwa fotele czy trzyosobowa i dwuosobowa sofa oraz fotel. Wypoczynki narożne są bowiem nie tylko modne, ale i niezwykle praktyczne. Ustawione pod ścianą, nie tylko pozwalają w pełni zagospodarować jeden z kątów, ale też w pełni cieszyć się wolną przestrzenią pośrodku salonu. Dodatkowo zapewniają tyle samo miejsc siedzących co zestaw wypoczynkowy, a modele z funkcją spania oferują powierzchnię taką samą jak średniej wielkości łóżko w sypialni.

 

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH