Niewielkie mieszkanie urządzono bardzo funkcjonalnie. Przestrzeń salonu rozdzielono od kuchni dodatkową ścianką, przy której, z obu stron, umiejscowiono meble do przechowywania. Projekt: Małgorzata Mazur. Fot. Bartosz Jarosz.

Zobacz galerię [15 zdjęć]

Niewielkie mieszkanie urządzono bardzo funkcjonalnie. Przestrzeń salonu rozdzielono od kuchni dodatkową ścianką, przy której, z obu stron, umiejscowiono meble do przechowywania. Projekt: Małgorzata Mazur. Fot. Bartosz Jarosz.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Urszula Tatur
08 wrz 2015 08:36

Salon w bloku. 15 propozycji aranżacji

Salon w bloku to często nieduża przestrzeń do aranżacji. Jak go urządzić? Zobaczcie pomysły projektantów wnętrz.

Salon to najbardziej reprezentacyjne miejsce w domu. Tu przyjmujemy gości, odpoczywamy w rodzinnym gronie. Warto więc zadbać, by urządzić go ładnie i funkcjonalnie. Jak jednak zrobić to na na niewielkiej przestrzeni w bloku? Sposobów na to jest kilka.

Niedużą przestrzeń najlepiej jest w pełni zintegrować czyli połączyć pokój dzienny z kuchnią. To modne i praktyczne rozwiązanie pozwoli nam nie tylko optycznie powiększyć przestrzeń, ale też zaaranżować ją tak, by sprzyjała wspólnemu spędzaniu czasu w rodzinnym gronie. Często też uzyskane, dzięki pozbyciu się ścian, miejsce możemy przeznaczyć na urządzenie niedużej jadalni, a nawet domowego biura.

Warto też zastanowić się nad odpowiednim ustawieniem kanap w strefie wypoczynkowej. Im mniej miejsca mamy na jej urządzenie, tym mniejszy zestaw wypoczynkowy powinniśmy wybrać. W bardzo małych pokojach dziennych najlepiej sprawdzą się narożniki. Zapewnią one wystarczająco dużo miejsca do codziennego wypoczynku, niezagracająca przy tym przestrzeni. Ustawiony przy oknie zapewni całkiem sporo miejsca na środku pokoju.

Należy także pamiętać o odpowiednim wyborze kolorów do naszego mieszkania. Jasna kolorystyka optycznie powiększy przestrzeń. Jeśli postawimy na biel lub modne szarości - nadamy naszemu wnętrzu nowoczesnego charakteru. Z kolei gdy wybierzemy odcienie z palety beży i kremów - stworzymy ciepłą, przytulną atmosferę. Aby jednak wykreowana przez nas przestrzeń nie była zbyt nudna warto ożywić ją kolorem - intensywne kolory dawkowane z umiarem doskonale sprawdzą się nawet w najmniejszym saloniku.

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH