Białe, skórzane sofy wyznaczają strefę wypoczynkową. Ich prosta forma oraz aluminiowe nóżki nadają przestrzeni lekkości. Projekt: Łukasz Sałek. Fot. Bartosz Jarosz.

Zobacz galerię [22 zdjęć]

Białe, skórzane sofy wyznaczają strefę wypoczynkową. Ich prosta forma oraz aluminiowe nóżki nadają przestrzeni lekkości. Projekt: Łukasz Sałek. Fot. Bartosz Jarosz.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Urszula Tatur
29 kwi 2015 11:42

Salon w bloku. Tak urządzisz go z projektantem

Jak funkcjonalnie urządzić salon w bloku? Zobaczcie najciekawsze pomysły architektów i projektantów wnętrz.

Salon to najbardziej reprezentacyjne miejsce w domu. Tu przyjmujemy gości, tu odpoczywamy w rodzinnym gronie. Musi więc dobrze się prezentować. Jak jednak urządzić go na niewielkiej przestrzeni w bloku? Pomysłów na to jest kilka.

Gdy gospodarujemy niewielką przestrzenią najlepiej połączyć nasz pokój z dzienny z kuchnią. To modne i praktyczne rozwiązanie pozwoli nam nie tylko optycznie powiększyć przestrzeń, ale też zaaranżować ją tak, by sprzyjała wspólnemu spędzaniu czasu w rodzinnym gronie. Często też uzyskane, dzięki pozbyciu się barier w postaci ścian, miejsce możemy przeznaczyć na urządzenie niedużej jadalni.

Warto też zastanowić się nad odpowiednim ustawieniem kanap w strefie wypoczynkowej. Im mniej miejsca mamy na jej urządzenie, tym mniej elementów powinniśmy wybrać. W bardzo małych pokojach dziennych najlepiej sprawdzą się narożniki. Zapewnią one wystarczając dużo miejsca do codziennego wypoczynku, niezagracająca przy tym przestrzeni.

Należy przy tym pamiętać o wpływie kolorów na wystrój naszego mieszkania. Jasna kolorystyka optycznie powiększa przestrzeń. Aby jednak nie była ona zbyt nudna warto ożywić ją kolorem - delikatne róże, szarości czy barwy ziemi doskonale sprawdzą się nawet w najmniejszym saloniku.

 

 

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH