Przestronny salon urządzono w stylu skandynawskim. Dominujący tu duet czerni i bieli ociepla beż. Projekt: Kamila Paszkiewicz. Fot. Bartosz Jarosz.

Zobacz galerię [12 zdjęć]

Przestronny salon urządzono w stylu skandynawskim. Dominujący tu duet czerni i bieli ociepla beż. Projekt: Kamila Paszkiewicz. Fot. Bartosz Jarosz.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Urszula Tatur
23 lip 2015 14:06

Salon w kolorze czarno-białym

Jak urządzić salon w bieli i czerni? Zobaczcie pomysły architektów i projektantów wnętrz.

Biel to kolor uniwersalny i ponadczasowy. Doskonale odnajduje się w każdej stylistyce, a do tego nigdy nie wychodzi z mody. Dlatego jeśli szukacie pomysłu na salon idealny, warto sięgnąć właśnie po biel. Znakomicie sprawdzi się zarówno jako motyw przewodni wystroju całej przestrzeni, ale też jako tło dla przeróżnych wariacji aranżacyjnych. Doskonale łączy się z wszystkimi kolorami – od czerwieni i pomarańczy poczynając, poprzez beże i brązy, na zieleniach czy błękitach kończąc.

Biel najlepiej jednak współgra z czernią. Biel i czerń to bowiem duet uniwersalny, nadający pomieszczeniom elegancki wygląd. Jak zatem dozować go, by aranżacja naszej strefy dziennej na wszystkich wywarła wrażenie? Sposobów jest wiele. Nie ma bowiem żadnych ograniczeń w łączeniu tych neutralnych z natury barw.

Bielą i czernią można bawić się na wiele sposobów. Warto potraktować tę drugą barwę jako mocny akcent stylistyczny i dozować ją w zależności od naszych oczekiwań co do efektu końcowego aranżacji. Więcej czerni, gdy chcemy uzyskać mocno skontrastowane, nieco tajemnicze wnętrze. Mniej – gdy naszym celem będzie stworzenia jasnej przestrzeni z eleganckimi elementami dekoracyjnymi.

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH