Otwartą strefę dzienną urządzono w kolorze bieli, której chłód przełamano drewnianą podłogą. Głównym element dekoracyjny stanowi tu podwieszona do sufitu huśtawka. Projekt: Marta Kilan. Fot. Bartosz Jarosz.

Zobacz galerię [20 zdjęć]

Otwartą strefę dzienną urządzono w kolorze bieli, której chłód przełamano drewnianą podłogą. Głównym element dekoracyjny stanowi tu podwieszona do sufitu huśtawka. Projekt: Marta Kilan. Fot. Bartosz Jarosz.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Urszula Tatur
28 sie 2015 08:28

Salon z kuchnią. 20 pięknych zdjęć

Jak urządzić kuchnię z salonem? Zobaczcie propozycje polskich projektantów wnętrz.

Otwarta strefa dzienna to bardzo modne rozwiązanie. Cieszy się dużą popularnością zarówno w domkach jednorodzinnych, jak i mieszkaniach w bloku. Pozwala nie tylko optycznie powiększyć przestrzeń całego lokum – dodając mu co najmniej kilka metrów kwadratowych, ale też funkcjonalnie ją zagospodarować.

To także przestrzeń miła i przyjazna w aranżacji. Daje o wiele więcej możliwości kreacji wnętrza niż zamknięte pomieszczenia, a przy tym o wiele lepiej się prezentuje. Bez zbędnych podziałów i dodatkowych ścian, nasze wnętrze może wyglądać naprawdę imponująco.

Urządzając salon z kuchnią trzeba jednak pamiętać o zachowaniu spójności stylistycznej całej aranżowanej przestrzeni. Wystrój kuchni nie może odbiegać od koncepcji wystroju salonu, a przede wszystkim zabudowa kuchenna nie może zdominować całego wnętrza. Wręcz przeciwnie – musi doskonale się w nie wtopić. Należy zatem pamiętać, by meble kuchenne pasowały do wystroju całej strefy dziennej.

Należy także zadbać o spójną koncepcję wystroju dla wszystkich stref użytkowych. Ważny jest zarówno dobór kolorów, jak i materiałów wykończeniowych. Trzeba też pamiętać o proporcjach między poszczególnymi strefami - jadalnia nie powinna być większa od salonu czy kuchni.

WASZE KOMENTARZE (2)

DODAJ KOMENTARZ
  • Aga, 2015-09-03 12:57:31

    Zrób sobie betonowy dekor! To się nie nudzi, jest nowoczesne i efektowne. Ja mam jedną ścianę z ich betonu i robi mega wrażenie na znajomych!
  • Jula, 2015-08-28 11:18:15

    Bardzo ładny salon- pierwsze zdjęcie. Chociaż nie lubię takich jasnych przestrzeni- wydają się zimne i \"surowe\", to tutaj wygląda to pięknie. Mam pytanie z innej beczki, czy uważacie, że bez kierunkowego wykształcenia można profesjonalnie zajmować się aranżacją wnętrz? Chcę się przebranżowić, zapisałam się na kurs w fajnym miejscu- , Czy myślicie, że jak będę się szkolić w tym kierunku to wystarczy? Mam koleżankę, która sama się doszkalała i radzi sobie na rynku, ma klientów, ale zaczynała parę lat wcześniej. Mam nadzieję, że i ja dam sobie radę.

POLECAMY W SERWISACH