Studio Dobrych Rozwiązań

Dobrzemieszkaj.pl - projektowanie, aranżacja wnętrz, wystrój mieszkania

Otwartą strefę dzienną urządzono w kolorze bieli, której chłód przełamano drewnianą podłogą. Głównym element dekoracyjny stanowi tu podwieszona do sufitu huśtawka. Projekt: Marta Kilan. Fot. Bartosz Jarosz.

Otwartą strefę dzienną urządzono w kolorze bieli, której chłód przełamano drewnianą podłogą. Głównym element dekoracyjny stanowi tu podwieszona do sufitu huśtawka. Projekt: Marta Kilan. Fot. Bartosz Jarosz.
  • Autor: Urszula Tatur
  • 28 sie 2015 08:28 (aktualizacja: 31 sie 2015 08:53)

Salon z kuchnią. 20 pięknych zdjęć

Jak urządzić kuchnię z salonem? Zobaczcie propozycje polskich projektantów wnętrz.

Otwarta strefa dzienna to bardzo modne rozwiązanie. Cieszy się dużą popularnością zarówno w domkach jednorodzinnych, jak i mieszkaniach w bloku. Pozwala nie tylko optycznie powiększyć przestrzeń całego lokum – dodając mu co najmniej kilka metrów kwadratowych, ale też funkcjonalnie ją zagospodarować.

To także przestrzeń miła i przyjazna w aranżacji. Daje o wiele więcej możliwości kreacji wnętrza niż zamknięte pomieszczenia, a przy tym o wiele lepiej się prezentuje. Bez zbędnych podziałów i dodatkowych ścian, nasze wnętrze może wyglądać naprawdę imponująco.

Urządzając salon z kuchnią trzeba jednak pamiętać o zachowaniu spójności stylistycznej całej aranżowanej przestrzeni. Wystrój kuchni nie może odbiegać od koncepcji wystroju salonu, a przede wszystkim zabudowa kuchenna nie może zdominować całego wnętrza. Wręcz przeciwnie – musi doskonale się w nie wtopić. Należy zatem pamiętać, by meble kuchenne pasowały do wystroju całej strefy dziennej.

Należy także zadbać o spójną koncepcję wystroju dla wszystkich stref użytkowych. Ważny jest zarówno dobór kolorów, jak i materiałów wykończeniowych. Trzeba też pamiętać o proporcjach między poszczególnymi strefami - jadalnia nie powinna być większa od salonu czy kuchni.

WASZE KOMENTARZE (2) + DODAJ KOMENTARZ

NEWSLETTER DOBRZEMIESZKAJ.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Dobrze Mieszkaj codziennie w Twojej skrzynce

GALERIE PROJEKTANTÓW

ARCHITEKT RADZI

W tym tygodniu na pytania czytelników portalu odpowiada:

Autorskie Studio Projektu QUBATURA