Studio Dobrych Rozwiązań

Dobrzemieszkaj.pl - projektowanie, aranżacja wnętrz, wystrój mieszkania

Scianę w salonie pokryto tynkiem z efektem betonu, w którym odciśnięto asymetryczne linie, tworzące geometryczny rysunek na ścianie. Projekt: Monika i Adam Bronikowscy. Fot. Bartosz Jarosz

Scianę w salonie pokryto tynkiem z efektem betonu, w którym odciśnięto asymetryczne linie, tworzące geometryczny rysunek na ścianie. Projekt: Monika i Adam Bronikowscy. Fot. Bartosz Jarosz
  • Autor: Anna Sołomiewicz
  • 03 lip 2016 14:24

Ściana w salonie. Jak ją zaaranżować?

Sposób, w jaki wykończymy ścianę w salonie w znacznym stopniu wpłynie na odbiór całego pokoju dziennego. Zobaczcie 5 propozycji z polskich domów.

Ścianę w salonie można wykończyć na wiele sposobów. Obok tradycyjnych farb mamy do wyboru wiele innych materiałów.

Jeśli jesteśmy wielbicielami natury, warto postawić na drewno lub kamień. Oba materiały występują w bogactwie różnych gatunków i form. Kamień może być w postaci łupków, jak i egzotycznego onyksu. Drewno może przyjąć formę okleiny drewnianej, tradycyjnych desek, a nawet... oryginalnych, artystycznych mozaik. 

Innym sposobem na wykończenie ściany w salonie jest cegła. Może być naturalna, pochodząca np. z rozbiórki starych budynków lub w postaci płytek klinkierowych. W zależności od tego, jak dobierzemy meble i dodatki dekoracyjne cegła może nadać aranżacji salonu rustykalny bądź loftowy klimat. Ten drugi zbudujemy również sięgając po beton lub tynk imitujący betonowe płyty. 

W naszej galerii prezentujemy 5 inspirujących zdjęć salonów z polskich domów. Zobacz, jak ich właściciele wykończyli ścianę w salonie.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

NEWSLETTER DOBRZEMIESZKAJ.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Dobrze Mieszkaj codziennie w Twojej skrzynce

GALERIE PROJEKTANTÓW

ARCHITEKT RADZI

W tym tygodniu na pytania czytelników portalu odpowiada:

Autorskie Studio Projektu QUBATURA