Stonowany salon został zaaranżowany w otwartej przestrzeni parteru. Organizuje go duża i wygodna kanapa narożna w jasnym, ciepłym kolorze. Ściany przy wysokich oknach wyłożono równie ciepłym kamieniem dekoracyjnym - łupkiem mieniącym się różnymi odcieniami beżu. Projekt: Anna Kuk Dutka. Fot. Tomasz Augustyn.

Zobacz galerię [13 zdjęć]

Stonowany salon został zaaranżowany w otwartej przestrzeni parteru. Organizuje go duża i wygodna kanapa narożna w jasnym, ciepłym kolorze. Ściany przy wysokich oknach wyłożono równie ciepłym kamieniem dekoracyjnym - łupkiem mieniącym się różnymi odcieniami beżu. Projekt: Anna Kuk Dutka. Fot. Tomasz Augustyn.
 • Facebook
 • Twitter
 • Pinterest
Autor: Urszula Tatur
17 maj 2015 20:13

Ściana w salonie. Najpiękniejsze realizacje z kamieniem

Naturalny kamień to doskonały sposób na dekorację ściany w salonie. Należy jednak stosować go z niezwykłym wyczuciem i umiarem. Jak to zrobić? Zobaczcie nasz propozycje.

Okładziny kamienne na ścianę salonu to rozwiązanie, które zaspokoi gusta nawet najbardziej wybrednych miłośników pięknych wnętrz. Kamień bowiem doskonale sprawdzi się zarówno w nowoczesnej stylizacji, jak i tej bardziej klasycyzującej, nawiązującej do tradycji.

Na rynku odnajdziemy wiele rozwiązań, które pozwolą nam cieszyć jego naturalnym pięknem. Do wyboru mamy zarówno płyty wykonane z naturalnego kamienia – granitu, marmuru, trawertynu, piaskowca czy łupku, jak i z tzw. kamienia dekoracyjnego - płytki ścienne, wykonane z gipsu lub betonu, doskonale naśladujące wszystkie rodzaje naturalnego kamienia.

Oczywiście największe wrażenie robią kamienie naturalne. Poza ich pierwotnymi walorami – takimi jak niezwykła trwałość i wytrzymałość na uszkodzenia, kamień naturalny zachwyca niepowtarzalnym rysunkiem oraz grą światłocienia. Odpowiednio wyeksponowany buduje nastrój i niesamowity klimat wnętrza. Dodatkowe efekty wizualne osiągniemy podświetlając go. Dzięki temu podkreślimy ciekawą strukturę kamienia, ale i zbudujemy romantyczny nastrój w salonie.

Wybierając kamień na ścianę pamiętajmy jednak, by nie przesadzić. Należy go stosować z umiarem i właściwym wyczuciem. Najlepiej przyozdobić nim jedną ze ścian, bądź jej fragment. Należy też zwrócić uwagę na to, by nie łączyć go z innymi ozdobnymi okładzinami ściennymi. Kamień sam w sobie jest bowiem niezwykle dekoracyjnym elementem wystroju i nie lubi żadnej konkurencji. Jak zatem stosować kamień we wnętrzu? Obejrzyjcie naszą galerię.

WASZE KOMENTARZE (4)

DODAJ KOMENTARZ
 • anka, 2015-07-24 08:25:33

  dokładnie wszystko z umiarem, a ten kamień stone jest dobrym wyborem? Można go próbować samodzielnie układać?
 • weronika76, 2015-05-29 17:37:23

  Wybierając kamień na ścianę pamiętajmy jednak, by nie przesadzić. Należy go stosować z umiarem i właściwym wyczuciem. Najlepiej przyozdobić nim jedną ze ścian, bądź jej fragment. Należy też zwrócić uwagę na to, by nie łączyć go z innymi ozdobnymi okładzinami ściennymi. U nas będzie stone master, juz mamy wybrany wzór
 • Olga, 2015-05-22 08:11:49

  Super. Uwielbiam tego typu rozwiązania - prostota w ogromnym stylu. Ja przeglądam własnie wzory, na pewno będzie to wzór nowoczesny i raczej taki uniwersalny.
 • mumio, 2015-05-20 23:25:34

  Kamienie dekoracyjny są mega fajnym wykończeniem salonu. Ostatnio widziałem u kogoś wzór Albero, świetne dopasowanie do nowoczesnych pomieszczeń, ze sztukaterią nie dałoby się osiągnąć podobnego efektu.

POLECAMY W SERWISACH