Ciekawym sposobem na podkreślenie charakteru ściany może być zawieszenie obrazu o oryginalnej lub zabawnej treści. Fot. De Life.

Zobacz galerię [15 zdjęć]

Ciekawym sposobem na podkreślenie charakteru ściany może być zawieszenie obrazu o oryginalnej lub zabawnej treści. Fot. De Life.
 • Facebook
 • Twitter
 • Pinterest
Autor: Urszula Grynczel-Aronowicz
11 marz 2015 10:32

Ściana w salonie. Pomysły na ciekawe dekoracje

Jak sprawić, by zwykły salon stał się niezwykle efektowny? Postaw na dekoracyjne wykończenie ścian, które nada im mocnego charakteru.

Na rynku dostępnych jest wiele rozwiązań, dzięki którym mniejszym lub większym nakładem czasu i środków urozmaicimy aranżację ścian w reprezentacyjnej części domu.

Pomalowanie ścian farbą strukturalną to świetny pomysł na metamorfozę salonu. Zabieg ten nie wymaga specjalnych umiejętności ani dużych nakładów finansowych. Dzięki niemu możemy „naprawić” ściany, które nie należą do idealnie gładkich. Farba strukturalna znakomicie pokrywa bowiem wszelkie pęknięcia i nierówności powierzchni. Tworzy na ścianie nieregularną fakturę dekoracyjną, nadając wnętrzu intrygujący wygląd. Ciekawą aranżację możemy uzyskać stosując tradycyjną farbę kryjącą w kilku kolorach. Wykorzystując 3 lub 4 odcienie możemy stworzyć dekorację podobną do mozaiki ułożonej z dużych elementów.

Dobrym pomysłem odmiany wyglądu ściany jest tapeta lub fototapeta. Dostępność wielu wzorów i faktur: od gładkich, przez wzorzyste po imitujące tkaniny sprawia, że papierową dekorację z powodzeniem można wykorzystać nie tylko w salonach klasycznych i nowoczesnych. A odpowiednio dobrana fototapeta nie tylko ozdobi pomieszczenie, ale też powiększy je optycznie. Aby uzyskać takie złudzenie należy sięgnąć po motywy, które sprawiają wrażenie wyjścia poza ściany, np. most, uliczka czy tory kolejowe.

Szybką metamorfozę dość niskim kosztem zagwarantują naklejki ścienne. Można okleić nimi całą ścianę lub jedynie jej fragment. Już jedna okazała naklejka umieszczona w odpowiednim miejscu potrafi nadać wnętrzu wyrazisty, designerski charakter.

WASZE KOMENTARZE (7)

DODAJ KOMENTARZ
 • WITEK, 2016-10-21 11:38:52

  Ta fototapeta na pierwszym zdjęciu wygląda obłędnie.
 • BawoliRóg, 2016-09-22 10:48:47

  @Szukaminspiracji ja, jeśli chcę na stałe przytwierdzić dekorację, używam pianokleju. Szybko i mocno chwyta. Jedyny \"minus\" jest taki, że po nałożeniu na przedmiot musisz szybko kleić, bo w kilkanaście-kilkadziesiąt sekund schnie.
 • SzukamInspiracji, 2016-09-21 08:51:48

  Nawet spoko to wygląda, ale czym takie dekoracje przymocować?
 • Mariusz, 2016-06-23 14:38:20

  Ja udekorowałem swoje ściany farbą w formie perłowego piasku bo żona naciskała na taki efekt kiedy zobaczyła u koleżanki. no i podjąłem sie tego zadania i jest naprawde super!
 • AsiaBa, 2016-06-20 12:38:20

  Na pewno do salonu pasują takie eleganckie fototapety tego typu rozwiązania stosuję przy tworzeniu projektów.
 • AsiaBa, 2016-06-20 12:37:12

  Na pewno do salonu pasują takie eleganckie fototapety tego typu rozwiązania stosuję przy tworzeniu projektów.
 • Finishparkiet, 2015-04-02 18:55:53

  Bardzo ciekawie wygląda połączenie ściany z tynkiem strukturalnym i dobrej drewnianej podłogi.

POLECAMY W SERWISACH