Studio Dobrych Rozwiązań

Dobrzemieszkaj.pl - projektowanie, aranżacja wnętrz, wystrój mieszkania

Ciekawym sposobem na podkreślenie charakteru ściany może być zawieszenie obrazu o oryginalnej lub zabawnej treści. Fot. De Life.

Ciekawym sposobem na podkreślenie charakteru ściany może być zawieszenie obrazu o oryginalnej lub zabawnej treści. Fot. De Life.
  • Autor: Urszula Grynczel-Aronowicz
  • 11 marz 2015 10:32 (aktualizacja: 12 marz 2015 09:17)

Ściana w salonie. Pomysły na ciekawe dekoracje

Jak sprawić, by zwykły salon stał się niezwykle efektowny? Postaw na dekoracyjne wykończenie ścian, które nada im mocnego charakteru.

Na rynku dostępnych jest wiele rozwiązań, dzięki którym mniejszym lub większym nakładem czasu i środków urozmaicimy aranżację ścian w reprezentacyjnej części domu.

Pomalowanie ścian farbą strukturalną to świetny pomysł na metamorfozę salonu. Zabieg ten nie wymaga specjalnych umiejętności ani dużych nakładów finansowych. Dzięki niemu możemy „naprawić” ściany, które nie należą do idealnie gładkich. Farba strukturalna znakomicie pokrywa bowiem wszelkie pęknięcia i nierówności powierzchni. Tworzy na ścianie nieregularną fakturę dekoracyjną, nadając wnętrzu intrygujący wygląd. Ciekawą aranżację możemy uzyskać stosując tradycyjną farbę kryjącą w kilku kolorach. Wykorzystując 3 lub 4 odcienie możemy stworzyć dekorację podobną do mozaiki ułożonej z dużych elementów.

Dobrym pomysłem odmiany wyglądu ściany jest tapeta lub fototapeta. Dostępność wielu wzorów i faktur: od gładkich, przez wzorzyste po imitujące tkaniny sprawia, że papierową dekorację z powodzeniem można wykorzystać nie tylko w salonach klasycznych i nowoczesnych. A odpowiednio dobrana fototapeta nie tylko ozdobi pomieszczenie, ale też powiększy je optycznie. Aby uzyskać takie złudzenie należy sięgnąć po motywy, które sprawiają wrażenie wyjścia poza ściany, np. most, uliczka czy tory kolejowe.

Szybką metamorfozę dość niskim kosztem zagwarantują naklejki ścienne. Można okleić nimi całą ścianę lub jedynie jej fragment. Już jedna okazała naklejka umieszczona w odpowiednim miejscu potrafi nadać wnętrzu wyrazisty, designerski charakter.

WASZE KOMENTARZE (7) + DODAJ KOMENTARZ

NEWSLETTER DOBRZEMIESZKAJ.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Dobrze Mieszkaj codziennie w Twojej skrzynce

GALERIE PROJEKTANTÓW

ARCHITEKT RADZI

W tym tygodniu na pytania czytelników portalu odpowiada:

Autorskie Studio Projektu QUBATURA