Telewizor oraz pozostały sprzęt RTV zamknięto w efektownej zabudowie ściany wykonanej z naturalnego forniru. Projekt: Katarzyna Koszałka. Fot. Bartosz Jarosz.

Zobacz galerię [12 zdjęć]

Telewizor oraz pozostały sprzęt RTV zamknięto w efektownej zabudowie ściany wykonanej z naturalnego forniru. Projekt: Katarzyna Koszałka. Fot. Bartosz Jarosz.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Urszula Tatur
12 lis 2015 17:14

Ściana z telewizorem. 12 nowoczesnych rozwiązań

Telewizor zawieszony na ścianie podkreśli charakter aranżacji salonu. Zobaczcie pomysły architektów wnętrz.

Telewizor na ścianie w salonie to coraz popularniejsze rozwiązanie. Jest bowiem nie tylko estetyczne, ale też niezwykle praktyczne. Możemy zawiesić nasz telewizor w dowolnym miejscu, a co najważniejsze na optymalnej względem siedzisk zestawu wypoczynkowego wysokości.

Wbrew pozorem jest to bardzo ważne dla odpowiedniego komfortu podczas oglądania ulubionych filmów czy programów, ale też po prostu dla zdrowia. Ze względów estetycznych równie ważne, co zawieszenie telewizora na odpowiedniej wysokości, jest wybranie miejsca, w którym ma wisieć. I choć wydaje się to dość proste, niekoniecznie do takich należy.

Nawet zawieszenie telewizora na białej, pustej ścianie wymaga usytuowania go względem kanap, na których będziemy go oglądać. A przecież chcemy, aby nasz telewizor miał właściwą oprawę. Jak zatem go to zrobić?

Kluczem do sukcesu będzie wpasowanie go w stylistykę naszego wnętrza. W nowoczesnych salonach możemy śmiało zawiesić telewizor na ścianie przy której nie ustawiamy żadnych mebli. Warto jednak wtedy udekorować samą ścianę – cegła, kamień czy nawet stonowany lub intensywny kolor przyjdą tu z pomocą.

W pokojach dziennych o tradycyjnej stylistyce najlepiej zawiesić telewizor nad stylową szafką RTV, komodą czy nawet biokominkiem. Ich ciekawa forma odciągnie wzrok od nowoczesnego kształtu telewizora. Zobaczcie jak to zrobili rodzimi architekci i projektanci wnętrz.

WASZE KOMENTARZE (1)

DODAJ KOMENTARZ
  • komi1960, 2015-11-16 12:18:50

    Wszystko bardzo ładnie wygląda ale nikt nie mówi jak schować odpowiednio okablowanie ?

POLECAMY W SERWISACH