Telewizor w salonie powieszona na ścianie wyłożonej eleganckim kamieniem w czarno-szarej tonacji kolorystycznej. Projekt Piotr Stanisz. Fot. Bartosz Jarosz.

Zobacz galerię [20 zdjęć]

Telewizor w salonie powieszona na ścianie wyłożonej eleganckim kamieniem w czarno-szarej tonacji kolorystycznej. Projekt Piotr Stanisz. Fot. Bartosz Jarosz.
 • Facebook
 • Twitter
 • Pinterest
Autor: Urszula Tatur
01 lis 2014 16:16

Ściana z telewizorem. 20 pomysłów z polskich domów

Telewizor w salonie musi mieć swoje miejsce. Gdzie najlepiej go zawiesić podpowiedzą rodzimi architekci i projektanci wnętrz.

Telewizor na ścianie w salonie to coraz popularniejsze rozwiązanie. Jest bowiem nie tylko estetyczne, ale też niezwykle praktyczne. Możemy zawiesić nasz telewizor w dowolnym miejscu, a co najważniejsze na optymalnej względem siedzisk zestawu wypoczynkowego wysokości.

Wbrew pozorem jest to bardzo ważne dla odpowiedniego komfortu podczas oglądania ulubionych filmów czy programów, ale też po prostu dla zdrowia. Ze względów estetycznych równie ważne, co zawieszenie telewizora na odpowiedniej wysokości, jest wybranie miejsca, w którym ma wisieć. I choć wydaje się to dość proste, niekoniecznie do takich należy. Nawet zawieszenie telewizora na białej, pustej ścianie wymaga usytuowania go względem kanap, na których będziemy go oglądać. A przecież chcemy, aby nasz telewizor miał właściwą oprawę. Jak zatem go to zrobić?

Kluczem do sukcesu będzie wpasowanie go w stylistykę naszego wnętrza. W nowoczesnych salonach możemy śmiało zawiesić telewizor na ścianie przy której nie ustawiamy żadnych mebli. Warto jednak wtedy udekorować samą ścianę – cegła, kamień czy nawet stonowany lub intensywny kolor przyjdą tu z pomocą. W pokojach dziennych o tradycyjnej stylistyce najlepiej zawiesić telewizor nad stylową szafką rtv, komodą czy nawet biokominkiem. Ich ciekawa forma odciągnie wzrok od nowoczesnego kształtu telewizora. Zobaczcie jak to zrobili rodzimi architekci i projektanci wnętrz.

WASZE KOMENTARZE (3)

DODAJ KOMENTARZ
 • roxana16@o2.pl, 2018-05-07 01:52:38

  Szukam inspiracją natchnienie , a mianowicie mam salon i mam jedna wolna ścianę ..... jest to ściana z oknami standardowe plastikowe .A więc teraz tak mam dwa okna z jednej i drugiej strony pomiędzy nimi chciała bym zawiesić telewizor ponieważna przeciwnej ścianie jest kanapa i tak najwygodniej wył by sobie oglądać ,piórem tkwi w tym iż nie mam koncepcję tzn pomysłu na ta ścianę firanki itd czy mogli byście dodać jakieś zdjęcia podobnych prac może coś mnie natchnienie? Okna oddzielone są od siebie o około półtora metro i ta przestrzestrzem ma ma być właśnie wykorzystana na telewizor
 • _kordi_, 2015-11-09 14:48:00

  Fajne panele 3D za telewizorem to najlepsza możliwa dekoracja :)
 • jotde, 2015-05-28 11:59:56

  Pomieszczenia baz duszy,zimne i smutne aranzacje, jakies takie smutne.

POLECAMY W SERWISACH