Ściana z TV tworzy ciekawy duet ze stolikiem kawowym - oba elementy arażacji salonu są utrzymane w tych samym kolorach i formie. Jasny kolor drewna tworzy elegancką ramę dla czarnego ekreanu telewizora. Projekt: Marcin Brzostek. Fot. Bartosz Jarosz

Zobacz galerię [12 zdjęć]

Ściana z TV tworzy ciekawy duet ze stolikiem kawowym - oba elementy arażacji salonu są utrzymane w tych samym kolorach i formie. Jasny kolor drewna tworzy elegancką ramę dla czarnego ekreanu telewizora. Projekt: Marcin Brzostek. Fot. Bartosz Jarosz
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Anna Sołomiewicz
04 kwi 2016 09:28

Ściana z TV. Zobacz 12 pomysłów projektantów

Telewizor w salonie coraz częściej, zamiast stawiać na meblach, montujemy na ścianie. Zobaczcie jak efektownie ją wykończyć, aby stała się estetyczną oprawą dla sprzętu RTV.

Ściana, na której usytuowaliśmy TV jest miejscem nieustannie wyeksponowanym na ludzki wzrok. W końcu lokalizację telewizora wybieraliśmy tak, aby wygodnie oglądało się go z każdego miejsca strefy dziennej. Dlatego też warto poświęcić odrobinę czasu na jej estetyczne wykończenie.

Przestrzeń wokół telewizora możemy wykończyć na wiele sposobów. Przy ścianie możemy ustawić elegancką szafkę RTV, a po obu stronach ekranu zaplanować głośniki, które uzupełnią lukę, a jednocześnie będą umilały domowe seanse. Sama okładzina ściany również może zrobić ogromną różnicę.

Obecnie modne są panele wykańczane okleiną drewnianą lub naturalnym kamieniem. Na topie są również trójwymiarowe efekty, uzyskane poprzez wpasowanie telewizora w zabudowę z płyt g-k. W płycie takiej możemy również zamontować efektowne oświetlenie, które podświetlić będzie ekran telewizora. 

Elegancki efekt stworzy panel wykończony w wysokim połysku, na którym umieszczony został telewizor. Możemy postawić na kontrastująca z czarnym ekranem biel lub - zgoła inaczej - wybrać panel w czarnym kolorze, który stworzy optyczne złudzenie braku TV wtedy, gdy jest on wyłączony. Elegancką ekspozycją telewizora będzie również zdobna fototapeta, akcentująca specjalną funkcję ściany z telewizorem. 

Sposobów na ścianę z TV jest wiele. 12 z nich prezentujemy w naszej galerii.

WASZE KOMENTARZE (2)

DODAJ KOMENTARZ
  • Rafał P, 2017-12-01 13:12:16

    Witam, jaki jest rodzaj zastosowanego forninu na tym zdjęciu?
  • MillaKow, 2016-04-27 17:27:18

    My właśnie mieliśmy taki sam pomysł. Wpasowaliśmy telewizor w salonie w zabudowę z karton-gispu. Ściana jest solidna, trwała, pochodzi z Rigipsu, telewizor fajnie się w niej prezentuje. Jesteśmy bardzo zadowoleni z pomysłu i efektu.

POLECAMY W SERWISACH