Studio Dobrych Rozwiązań

Dobrzemieszkaj.pl - projektowanie, aranżacja wnętrz, wystrój mieszkania

Czarno-biała fototapeta z motywem wyeksponowanych kor brzóz wpisuje się kolorystycznie w pastelową aranżację salonu. Fot. Big-trix.

Czarno-biała fototapeta z motywem wyeksponowanych kor brzóz wpisuje się kolorystycznie w pastelową aranżację salonu. Fot. Big-trix.
  • Autor: Anna Sołomiewicz
  • 06 kwi 2016 08:57 (aktualizacja: 08 kwi 2016 09:27)

Ściana za kanapą: 15 pomysłów na fototapetę

Fototapeta to idealny sposób na wykończenie ściany w salonie. Pomoże powiększyć optycznie wnętrze, wprowadzić kolor do pomieszczenia i nadać mu fantazyjny wyraz.

Mało jakie rozwiązanie daje tyle możliwości aranżacyjnych co fototapeta. Tym, co na niej widnieje może być bowiem wszystko: od malowniczego krajobrazu, przez modernistyczną grafikę po prywatne zdjęcie czworonoga czy rodzinną fotografię. Liczba wariantów jest właściwie nieskończona. 

To co istotne, to fakt, że za sprawą fototapety na ścianie możemy optycznie powiększyć metraż naszego salonu. Do małych wnętrz polecane są fototapety dodające głębi pomieszczeniu, krajobrazy, najlepiej z wyraźnie zaznaczoną daleko idącą perspektywą. Zdjęcie polnej drogi czy torów kolejowych będzie tutaj jak znalazł. 

Fototapeta może być również idealnym sposobem na wprowadzenie kolory do salonu i, tym samym, ożywienie jego aranżacji. Modne szare meble w zestawie z kolorowym zdjęciem kwiatów czy barwną grafiką będą się prezentować jednocześnie elegancko i fantazyjnie. Fototapetę możemy również dobrać na zasadzie harmonii barw - np. dobierając jej kolorystykę do tapicerki mebli.

Niepodważalną zaletą fototapety jest również jej niewygórowana cena oraz prostota w układaniu, a także zmianie tapety. W porównaniu do wydatków na nowe meble w salonie, fototapeta jest wariantem ekonomicznym, a kiedy nam się znudzi dany motyw jej wymiana nie przysparza wielu kłopotów. 

WASZE KOMENTARZE (5) + DODAJ KOMENTARZ

NEWSLETTER DOBRZEMIESZKAJ.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Dobrze Mieszkaj codziennie w Twojej skrzynce

GALERIE PROJEKTANTÓW

ARCHITEKT RADZI

W tym tygodniu na pytania czytelników portalu odpowiada:

Autorskie Studio Projektu QUBATURA