Studio Dobrych Rozwiązań

Dobrzemieszkaj.pl - projektowanie, aranżacja wnętrz, wystrój mieszkania

Ścianę w salonie zdobi fototapeta z motywem słynnego mostu Brooklińskiego, która dodała wnętrzu głębi. Projekt: Małgorzata Chabzda. Fot. Bartosz Jarosz

Ścianę w salonie zdobi fototapeta z motywem słynnego mostu Brooklińskiego, która dodała wnętrzu głębi. Projekt: Małgorzata Chabzda. Fot. Bartosz Jarosz
  • Autor: Ewa Kozioł
  • 14 paź 2016 12:58 (aktualizacja: 17 paź 2016 10:43)

Ściany w salonie. Najciekawsze pomysły projektantów

Szary czy niebieski? Fototapeta a może beton? Zajrzyjcie do naszej galerii i zobaczcie jakie pomysły na dekorację ścian w salonie mają architekci.

Obecnie na rynku mamy naprawdę ogromny wybór materiałów wykończeniowych, które możemy stosować na ściany. Równie bogata jest także paleta kolorystyczna dostępna w ofercie producentów.

A co pasuje na ściany w salonie? Praktycznie każdy materiał. Ważne tylko, aby współgrał z wybranym przez nas wyposażeniem. Do wyboru mamy farby – od spokojnej kolorystyki po bardziej mocne, wyraziste barwy. Możemy zdecydować się na jeden wariant kolorystyczny lub spróbować ciekawie połączyć kilka kolorów (jeden główny bazowy, a kolejny jako akcent dekoracyjny). Pamiętajmy jednak, aby do małych salonów wybierać jasne barwy, ponieważ optycznie powiększą wnętrze. Ciemne kolory to lepsze rozwiązanie, gdy przestrzeń jest duża. 

Ciekawym rozwiązaniem jest tapeta lub fototapeta w salonie, które zapewnią indywidualny charakter naszemu salonowi. I tu wybór jest ogromny. Na ścianie możemy mieć bowiem dosłownie wszystko.

W salonie urządzonym w nowoczesnym stylu sprawdzi się beton i kamień na ścianie, a z kolei cegła będzie pasowała zarówno do wnętrza w nowoczesnym, jak i klasycznym wydaniu.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

NEWSLETTER DOBRZEMIESZKAJ.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Dobrze Mieszkaj codziennie w Twojej skrzynce

GALERIE PROJEKTANTÓW

ARCHITEKT RADZI

W tym tygodniu na pytania czytelników portalu odpowiada:

Autorskie Studio Projektu QUBATURA