Zieleń to niewątpliwie jeden z modniejszych odcieni na wiosnę. Fot. Tikurilla.

Zobacz galerię [14 zdjęć]

Zieleń to niewątpliwie jeden z modniejszych odcieni na wiosnę. Fot. Tikurilla.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Urszula Tatur
18 marz 2015 11:08

Ściany w salonie. Postaw na kolory wiosny

Już wiosna! A wraz z nią feeria barw i kolorów. Zaprośmy je do swego salonu.

Zielony jak trawa

Zielony - odprężający, kolor wiosennych wzgórz. Wywołuje uczucie spokoju i bezpieczeństwa. Zieleń nie powoduje ani pasywnych, ani aktywnych odczuć. Zalecany dla nadmiernie aktywnych, mających trudności z podejmowaniem decyzji i zachowaniem jasności sądów, zwiększa optymizm, wiarę w siebie i innych. Niewskazany dla potrzebujących energii do działania, sprzyja nudzie powolności i bierności.

Żółty jak słońce

Żółty – kolor ciepła, barwa gorących plaż i letnich wspomnień. Wywołuje w nas radość i pobudza do życia. Jest najjaśniejszym kolorem, swoistym zastrzykiem pewności siebie, poleca się go osobom, które unikają podejmowania decyzji. Rozładowuje napięcia i konflikty. Jego przesyt powoduje jednak irytację, pogarsza samopoczucie. Niewskazany dla osób wrażliwych na krytykę i niestabilnych.

Niebieski jak niebo

Niebieski – wspomnienie beztroskich chwil pod błękitem nieba w otoczeniu spokojnej głębi oceanu. Dodaje lekkości, spokoju, relaksu, pobudza do pracy. Kolor chłodny. Jest symbolem zarówno lodowatej, zimowej pogody, jak i rześkiego powietrza. Wskazany dla wyczerpanych psychicznie, potrzebujących spokoju i wypoczynku. Sprzyja samodzielności, wspiera intuicję, ułatwia podejmowanie decyzji. Niewskazany dla przygnębionych i zdenerwowanych.

Pomarańczowy jak... pomarańcze

Pomarańczowy – radość, młodość, nowoczesność, otwartość. Sprzyja pogodnym myślom. Przywraca chęć do życia, zwiększa motywację do działania, podnosi poczucie własnej wartości. Niewskazany dla osób, które czują się osamotnione, zagubione.

Źródło: Dekoral

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH