Studio Dobrych Rozwiązań

Dobrzemieszkaj.pl - projektowanie, aranżacja wnętrz, wystrój mieszkania

Chłodna szarość w zestawie z intensywnym malinowym kolorem tworzy wnętrze nowoczesne, ale nie nudne. Fot. Tikkurila.

Chłodna szarość w zestawie z intensywnym malinowym kolorem tworzy wnętrze nowoczesne, ale nie nudne. Fot. Tikkurila.
  • Autor: Justyna Łotowska
  • 14 cze 2014 14:28 (aktualizacja: 24 cze 2014 14:52)

Szare ściany: sprawdź z czym je łączyć. Ładne wnętrza, dużo zdjęć

Odcienie szarości to dzisiaj zdecydowanie jedne z najmodniejszych kolorów na ściany. Przedstawiamy dużą galerię najciekawszych pomysłów pokojów dziennych w modnych szarościach.

Szarości to zdecydowanie kolory tego sezonu. Ściany w ich odcieniach coraz częściej pojawiają się więc w naszych domach. Czy jednak zawsze są dobrym wyborem? I z jakimi kolorami warto je łączyć, aby uzyskać niepowtarzalny efekt?

Uwaga na odcień

Gama szarości jest bardzo szeroka, od jasnych gołębich odcieni po ciemne, prawie czarne grafity. Trzeba jednak wiedzieć, że im ciemniejszy kolor, tym wnętrze wyda się mniejsze (i oczywiście ciemniejsze), warto stawiać więc raczej na jaśniejsze odcienie. Te ciemne warto zarezerwować do dużych pomieszczeń lub raczej w roli dodatków niż dużych powierzchni. W małych wnętrzach i na ścianch lepiej sprawdzą się odcienie jaśniejsze, rozbielone, popielate.

Szare wnętrza sprawiają wrażenie stonowanych, eleganckich, klasycznych i stylowych - to dobry pomysł dla tych, którzy cenią spokój i umiarkowanie. Dobrze się także sprawdzą w industrialnych wnętrzach: nie bez powodu rekordy popularności biją dzisiaj ściany z efektem betonu, szare kanapy i dekoracje. 

Z czym zestawiać szary kolor?

Sprawdzone zestawienie to na pewno połączenie szarości z bielą - taka neutralna kolorystyka zawsze będzie dobrze wyglądać. Dobrym, bezpiecznym zestawem są szarości w duecie z beżami czy kremami, kością słoniową, magnolią, choć niektórzy mogą takie zestawienia uznać za nudne i bezbarwne.

Warto wiedzieć, że szary jako kolor neutralny będzie świetnie wyglądał w towarzystwie mocnych barw - malinowego różu, turkusu, limonki, żółci (zwłaszcza w musztardowym odcieniu) czy przede wszystkim czerwieni, która jest wprost stworzona do duetu z szarościami. Zestawienie szarego z kolorem ożywi pomieszczenie, doda mu charakteru, sprawi, że wyda się ciekawsze. Łatwo jednak przy doborze kolorów popełnić błędy, radzimy więc postawić na sprawdzone zestawienia lub skorzystać z pomocy specjalisty. 

WASZE KOMENTARZE (6) + DODAJ KOMENTARZ

NEWSLETTER DOBRZEMIESZKAJ.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Dobrze Mieszkaj codziennie w Twojej skrzynce

GALERIE PROJEKTANTÓW

ARCHITEKT RADZI

W tym tygodniu na pytania czytelników portalu odpowiada:

Autorskie Studio Projektu QUBATURA