Surowa struktura kamienia Avingon marki Stone Master, niczym wyrzeźbiona działaniem słońca i wiatru, nadaje aranżacji wnętrza naturalny, a zarazem elegancki wygląd. Fot. Stone Master.

Zobacz galerię [12 zdjęć]

Surowa struktura kamienia Avingon marki Stone Master, niczym wyrzeźbiona działaniem słońca i wiatru, nadaje aranżacji wnętrza naturalny, a zarazem elegancki wygląd. Fot. Stone Master.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Urszula Grynczel-Aronowicz
17 marz 2015 09:34

Szare ściany. Tak można je ozdobić

Szarość nie jedno ma imię. Zobaczcie jak można ozdobić ściany przy pomocy farb, tapety czy kamienia w tym modnym, i wcale nie nudnym, kolorze.

Do dekoracji ścian dość często wybieramy materiały w różnych odcieniach szarości: od zbliżonego do grafitu zaczynając, przez popielaty i srebrzysty, po bardzo jasny rozświetlający pomieszczenie. I nic w tym dziwnego bo znakomicie komponują się z innymi kolorami, a przy tym nadają wnętrzu modny wygląd.

Ściany w kolorze betonu idealnie sprawdzą się w nowoczesnych wnętrzach, szczególnie w stylu loft. Jednak barwę tę z powodzeniem można stosować we wnętrzach o tradycyjnej stylistyce. Ten modny efekt na ścianie możemy uzyskać wykorzystując specjalne farby strukturalne imitujące beton, płyty betonowe a nawet tapety zbliżone barwą i fakturą do tego mocnego surowca.

W rustykalnych pokojach sprawdzi się natomiast wzorzysta tapeta czy fototapeta. Szara ściana będzie doskonałą przeciwwagę dla ciepłych barw, jak również podkreśli styl i doda szyku. Ściany wykończone szarą tapetą stanowią też znakomite tło dla kolorowych mebli i dodatków, których nie brakuje w nowoczesnych wnętrzach.

Zwolennikom naturalnych materiałów wykończeniowych powinien przypaść do gustu kamień dekoracyjny o szarej barwie. Chociaż dekoracja jest dość kosztowa, to zagwarantuje nam piękny efekt na długie lata.

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH