Kadr z nieśmiertelnej

Zobacz galerię [12 zdjęć]

Kadr z nieśmiertelnej "Alicji z Krainy Czarów" z 1951 roku.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Justyna Łotowska
22 sty 2014 11:20

Tapety inspirowane klasycznymi filmami Disneya

Szukasz pomysłu na wysmakowane wnętrze? A jednocześnie marzysz o powrocie do dzieciństwa? To pomysł właśnie dla Ciebie!

Tapety z kolekcji Walt Disney Signature Inspired by Classic Films to nowość klasycznej brytyjskiej marki York Wallcoverings. Nawiązują do znanych wszystkim miłośnikom "starego" Disneya" magicznych scen z fimów. Dzięki takim inspiracjom wzory tapet nabrały uroczego stylu i kolorystyki retro, a jednocześnie śmiało można je stosować w "dorosłych" wnętrzach.

Wzory tapet zostały zainspirowane całą serią przedwojennych produkcji Walta Disneya. Seria Debut z nieśmiertelnymi mysimi uszami to odniesienie do pierwszego animowanego, dźwiękowego filmu z Myszką Miki w roli głównej - "Steamboat Willie" z 1928 roku.

Seria Flutter to inspiracja pierwszą pełnometrażową produkcją ze stajni Disneya - "Królewną Śnieżką i 7 krasnoludkami" z 1937 roku. "Prasi" wzór nawiązuje do kultowej już chyba sceny z tej bajki, kiedy Królewna Śnieżka śpiewa z otoczeniu ptaszków (świetnie zresztą sparodiowanej wiele lat później przez twórców "Shreka").

Serie Ruffle i Enchanting nawiązują do nakręconego w 1950 roku "Kopciuszka", zdobywcy trzech Oscarów. Z kolei seria Witerscape powstała, aby oddać hołd baśni "Bambi" z 1942 roku i naturalistycznym ujęciom lasu i dzikiej przyrody, jakie do tej pory zachwycają w filmie. 

Do nakręconej w 1951 roku "Alicji z Krainy Czarów" odnosi się seria Wonderland, inspirowana jej przeciwnym światem fantazji i sennych marzeń.

Kolekcja York Wallcoverings jest dostępna w Polsce. Sprzedaż: Almi Decor. Cena: od 450 zł.

 

WASZE KOMENTARZE (1)

DODAJ KOMENTARZ
  • Hampty Dampty, 2014-01-23 19:44:51

    Piękne te tapety. Nawet nie pomyślałabym , że od disneya mogą wychodzić takie spokojne wzory...

POLECAMY W SERWISACH