Studio Dobrych Rozwiązań

Dobrzemieszkaj.pl - projektowanie, aranżacja wnętrz, wystrój mieszkania

Kadr z nieśmiertelnej "Alicji z Krainy Czarów" z 1951 roku.

Kadr z nieśmiertelnej
  • Autor: Justyna Łotowska
  • 22 sty 2014 11:20 (aktualizacja: 23 sty 2014 08:48)

Tapety inspirowane klasycznymi filmami Disneya

Szukasz pomysłu na wysmakowane wnętrze? A jednocześnie marzysz o powrocie do dzieciństwa? To pomysł właśnie dla Ciebie!

Tapety z kolekcji Walt Disney Signature Inspired by Classic Films to nowość klasycznej brytyjskiej marki York Wallcoverings. Nawiązują do znanych wszystkim miłośnikom "starego" Disneya" magicznych scen z fimów. Dzięki takim inspiracjom wzory tapet nabrały uroczego stylu i kolorystyki retro, a jednocześnie śmiało można je stosować w "dorosłych" wnętrzach.

Wzory tapet zostały zainspirowane całą serią przedwojennych produkcji Walta Disneya. Seria Debut z nieśmiertelnymi mysimi uszami to odniesienie do pierwszego animowanego, dźwiękowego filmu z Myszką Miki w roli głównej - "Steamboat Willie" z 1928 roku.

Seria Flutter to inspiracja pierwszą pełnometrażową produkcją ze stajni Disneya - "Królewną Śnieżką i 7 krasnoludkami" z 1937 roku. "Prasi" wzór nawiązuje do kultowej już chyba sceny z tej bajki, kiedy Królewna Śnieżka śpiewa z otoczeniu ptaszków (świetnie zresztą sparodiowanej wiele lat później przez twórców "Shreka").

Serie Ruffle i Enchanting nawiązują do nakręconego w 1950 roku "Kopciuszka", zdobywcy trzech Oscarów. Z kolei seria Witerscape powstała, aby oddać hołd baśni "Bambi" z 1942 roku i naturalistycznym ujęciom lasu i dzikiej przyrody, jakie do tej pory zachwycają w filmie. 

Do nakręconej w 1951 roku "Alicji z Krainy Czarów" odnosi się seria Wonderland, inspirowana jej przeciwnym światem fantazji i sennych marzeń.

Kolekcja York Wallcoverings jest dostępna w Polsce. Sprzedaż: Almi Decor. Cena: od 450 zł.

 

WASZE KOMENTARZE (1) + DODAJ KOMENTARZ

NEWSLETTER DOBRZEMIESZKAJ.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Dobrze Mieszkaj codziennie w Twojej skrzynce

GALERIE PROJEKTANTÓW

ARCHITEKT RADZI

W tym tygodniu na pytania czytelników portalu odpowiada:

Autorskie Studio Projektu QUBATURA